تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۳:۲۴
کد خبر : 21169

سد کرخه در شمال خوزستان برای بازدید مسافران نوروزی آماده است

به گزارش دزنا۲۴”مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه گفت:تمهیدات لازم برای بازدید کنندگان از این سد در شمال خوزستان مهیا شده است. فریدون صالحی فر یکشنبه به خبرنگارما با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز پارسال بیش از ۴۰ هزار مسافر و کاروان راهاین نور از جاذبه های سد و نیروگاه کرخه در شمال خوزستان […]

به گزارش دزنا۲۴”مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه گفت:تمهیدات لازم برای بازدید کنندگان از این سد در شمال خوزستان مهیا شده است.

فریدون صالحی فر یکشنبه به خبرنگارما با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز پارسال بیش از ۴۰ هزار مسافر و کاروان راهاین نور از جاذبه های سد و نیروگاه کرخه در شمال خوزستان دیدن کردند گفت: از ۲۸ اسفند ۹۳ تا ۱۲ فروردین ۹۴ سد کرخه پذیرای علاقمندان است.

مدیر عامل سد کرخه همچنین از کسب عنوان دوم روابط عمومی این سد در جشنواره روابط عمومی های برتر صنعت آب و برق خوزستان خبر داد.

صالحی فر گفت: این روابط عمومی با ارائه خدمات مطلوب و ارتباط سازنده با مخاطبان موفق به کسب رتبه دوم استانی شد.

نخستین جشنواره انتخاب روابط عمومی برتر از بین شرکت های تولید و بهره برداری سد و نیروگاه و شبکه های آبیاری و زهکشی خوزستان هفته گذشته در اهواز برگزار شد.

سد کرخه بزرگترین سد خاکی خاورمیانه ،با سه هزار و ۳۰ متر طول تاج ششمین سد طویل جهان به شمار می شود که در ۲۱ کیلومتری شمال غربی شهرستان اندیمشک در شمال خوزستان واقع است.

این سد که اواخر سال ۱۳۷۹ به بهره برداری رسید در دوره خشکسالی در تامین آب آشامیدنی مناطق جنوبی استان خوزستان و نیز تامین آب بخش کشاورزی نقش مهمی دارد.

حجم کل دریاچه سد کرخه ۷٫۳ میلیارد متر مکعب است.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :