تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۰:۴۰
کد خبر : 21095

توسعه زیرساخت های شهری در دزفول با ۱۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری هدف گذاری شده است

به گزارش شبکه خبری واطلاع رسانی دزنا ۲۴، محمدرضا کرمی نژاد پنجشنبه در آیین رونمایی از دایره المعارف جامع شهدای مدفون در دزفول در محل مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهر افزود:این اعتبار با مشارکت بخش خصوصی برای اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ عمران شهری در دزفول در سال ۹۴ هزینه می شود. […]

به گزارش شبکه خبری واطلاع رسانی دزنا ۲۴، محمدرضا کرمی نژاد پنجشنبه در آیین رونمایی از دایره المعارف جامع شهدای مدفون در دزفول در محل مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهر افزود:این اعتبار با مشارکت بخش خصوصی برای اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ عمران شهری در دزفول در سال ۹۴ هزینه می شود.

وی با بیان اینکه شش سرمایه گذار برای مشارکت در اجرای طرح های بزرگ عمران شهری در دزفول اعلام آمادگی کرده افزود:شهرداری دزفول تاکنون با دو سرمایه گذار قرارداد منعقد کرده و مابقی نیز در مرحله عقد قرار داد می باشند.

شهردار دزفول از پروژه احداث تونل حد فاصل پل جدید تا ۴۵ متری به طول دو هزار و ۸۰۰ متر و سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی قرارگاه خاتم به عنوان یکی از مهمترین پروژه های عمران شهری در دزفول نام برد و گفت: موافقت فرمانده سپاه پاسداران برای اجرای این پروژه با سرمایه گذاری قرارگاه خاتم الانبیا اخذ شده است.

کرمی نژاد همچنین از اجرای طرح پیاده محور در حد فاصل میدان آزادی ( مثلث) تا چهار راه شریعتی نیز خبر داد و گفت:این طرح با هدف کاهش ترافیک هسته مرکزی و بازار شهر دزفول با مسقف کردن مسیر و سنگ فرش با چشم انداز ۱۰۰ ساله اجرا می شود.

شهردار دزفول طراحی پل ششم در مجاورت پل شناور در راستای کاهش ترافیک را از دیگر اقدامات در دست اجرا و پیگیری عنوان کرد و گفت: این پل در دست طراحی است.

وی ساماندهی شش ورودی شهر ، زیباسازی ، احداث جاده کندرو و تعریض ورودی های شهر دزفول را از دیگر اقدامات این شهرداری در آستانه نوروز و استقبال از مسافران نوروزی عنوان کرد و گفت:علاوه بر ۱۵۰ کانکس در کمپ نوروزی ، بوستان های شهری نیز برای استفاده مسافران نوروزی آماده شده است.

شهردار دزفول همچنین با اشاره به مطالبه جدی شهروندان برای ساماندهی وضعیت آسفالت خیابانهای شهر گفت:سالانه می بایست ۵۰۰ هزار مترمکعب عملیات آسفالت در شهر دزفول اجار می شد که در شش سال گذشته اقدامی نشده و اکنون شهر دزفول از نظر آسفالت سه میلیون متر مکعب کمبود دارد.

وی در عین حال گفت:با تعامل و همکاری شورای اسلامی شهر کار خرید قیر برای اجرای طرح روکش آسفالت خیابانها در حال انجام می باشد.

شهردار دزفول همچنین گذری به پروژه تقاطع غیر همسطح فتح المبین و حاشیه های ایجاد شده برای این طرح عمران شهری زد و گفت:پروژه فتح المبین به عنوان بزرگترین تقاطع غیر همسطح شمال خوزستان در حالی در شورای اسلامی شهر دزفول با ۱۲ رای به تصویب رسید که عده ای برای این طرح عمرانی که نقش مهمی در کاهش ترافیک دارد حاشیه سازی کرده و در روند اجرای آن مشکل ایجاد کردند به طوریکه این طرح از طریق سازمان بازرسی و استانداری خوزستان پیگیری شد.

وی افزود:افرادی که اجرای طرح تقاطع غیر همسطح فتح المبین را غیر کارشناسی می دانند چند بار برای بررسی نظرات آنان به شورای اسلامی شهر دزفول دعوت شدند اما این افراد در نشست با مشاوران گره ترافیکی ، نظارت و کارشناسان مربوطه نتوانستند ایراد کارشناسی از این طرح بگیرند.

شهردار دزفول در عین حال گفت:هر چند طرح تقاطع غیر همسطح فتح المبین در مرحله ابلاغ برای اجراست اما هنوز فرصت برای افرادی که ایراد کارشناسی از این طرح دارند باقی است و شهرداری آماده گوش دادن به نظرات کارشناسی آنان است.

کرمی نژاد گفت: تقاطع غیر همسطح فتح المبین به عنوان تقاطعی ایمن و شیک با ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از ابتدای سال آینده اجرا می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول که از ۲۸ اسفند ماه پارسال تاسیس شده پرداخت و گفت:در مدت یکسال فعالیت معاونت فرهنگی اجتماعی عملکرد قابل قبولی در زمینه برنامه ها و طرح های فرهنگی ، اجتماعی و نیز تعامل و همکاری با سایر دستگاههای اجرایی داشته است.

شهر دزفول با بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت با مشکلاتی چون کمبود پارکینگ خودرو در هسته مرکزی شهر ، ترافیک و مشکل خرابی آسفالت اکثر خیابانها ناشی از اجرای طرح فاضلاب مواجه است.

مشکل خرابی آسفالت خیابانهای شهر دزفول حتی در هسته مرکزی این شهر تردد شهروندان را مشکل کرده و گله مندی مردم را در پی داشته است.

انهای پیام /۷۲۰

اشتراک مطلب با :
  1. علی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    به شهردار پر تلاشمون باید افتخار کنیم
    هر چند افرادی که ایراد گرفتند کارشون از سر دلسوزی بود ولی کار خوبی نکردند چون بار فنی مهندس کرمی خیلی از مجموع بار فنی کل اعضای شورا بالاتره