تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۵:۱۷
کد خبر : 21090

با هزینه بالغ بر ۵۰ میلیون تومان «ساباط قجری پروهان» شهر دزفول بازسازی شد

به گزارش دزنا ۲۴ ، محمدرضا کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: کار احیا و بازسازی «ساباط قجری پروهان (گرگر)» واقع در محله قدیمی قلعه این شهر به‌وسیله سازمان نوسازی و بهسازی و شهرداری به پایان رسید. وی افزود: احیای کامل این بنا پس از تخریب توسط عوامل جوی آسیب رسان، طی […]

به گزارش دزنا ۲۴ ، محمدرضا کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: کار احیا و بازسازی «ساباط قجری پروهان (گرگر)» واقع در محله قدیمی قلعه این شهر به‌وسیله سازمان نوسازی و بهسازی و شهرداری به پایان رسید.

وی افزود: احیای کامل این بنا پس از تخریب توسط عوامل جوی آسیب رسان، طی مدت زمان یک ماه اتمام شد.

وی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این راستا به پاکسازی کامل ساباط پس از تخریب و ساخت مجدد طبق الگوهای سنتی و تاریخی، و به صورت طاق و قوس پیچ اوهفت به همراه پوشش طاق از نوع کلمبو اشاره کرد.

شهردار دزفول افزود: ساباط گرگر علاوه بر پایداری و بهم پیوستگی خانه‌های همجوار و طرفین کوچه پروهان، به‌عنوان ایجاد کننده کوران هوا به هنگام فصول گرم سال نیز مورد بهره‌گیری قرار می‌گیرد که مجددا به همت کار‌شناسان و معماران سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول شکوه معماری قدیمی خود را به‌دست می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این بازسازی مبلغی معادل ۵۰ میلیون تومان که از محل اعتبارات جاری شهرداری دزفول هزینه شده را دربرگرفته است.

سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول توانسته در سال ۱۳۹۳ علاوه بر نگهداری از بافت ارزشمند این شهر در شکل‌گیری نماهای سنتی، خانه‌های تازه تأسیس را اجرایی کند.

اشتراک مطلب با :
  1. ازاد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    پس تعاونی بامون حساب کردن