تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۲:۲۲
کد خبر : 21064

تمرین انفجار و آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار گاز دزفول برگزار شد

به گزارش دزنا۲۴”  مدیر عامل شرکت گاز خوزستان روز سه شنبه در این تمرین که در ایستگاه تقلیل فشار گاز محمدبن جعفر دزفول برگزار شد گفت:این تمرین در راستای پدافند غیر عامل و به منظور حفظ آمادگی کارکنان شرکت گاز خوزستان ، ارزیابی عملکرد آنان همچنین بررسی همکاری دستگاه های امدادی و خدمات رسان در […]

به گزارش دزنا۲۴”  مدیر عامل شرکت گاز خوزستان روز سه شنبه در این تمرین که در ایستگاه تقلیل فشار گاز محمدبن جعفر دزفول برگزار شد گفت:این تمرین در راستای پدافند غیر عامل و به منظور حفظ آمادگی کارکنان شرکت گاز خوزستان ، ارزیابی عملکرد آنان همچنین بررسی همکاری دستگاه های امدادی و خدمات رسان در شرایطی برگزار شد که هیچ کدام از دستگاههای مذکور از زمان و مکان آن اطلاع نداشتند.

سید ناصر حسینی نژاد با بیان اینکه این تمرین به صورت غیر منتظره برگزار شد و هیچ کدام از نیروهای امدادی نیز در این خصوص اطلاعی نداشتند افزود:در این تمرین با فرض تخریب کامل ایستگاه تقلیل فشار گاز بن جعفر دزفول بر اثر انفجار و آتش سوزی ، یک ایستگاه جدید تقلیل فشار گاز در کمترین زمان ممکن جایگزین شد.

مدیر عامل شرکت گاز خوزستان افزود:نیروهای امدادی و مسوولان ادارات تابعه به عنوان ادارات معین در این تمرین با شرکت گاز دزفول در این تمرین همکاری کردند.

وی همچنین بیان داشت:با وجود ۸۰۰ هزار مشترک گاز خانگی ، صنعتی و عمومی در استان خوزستان احتمال وقوع حوادث به دلایل مختلف وجود داشته ضمن اینکه وقوع هر حادثه غیر مترقبه در این بخش علاوه بر قطع گاز خسارات جبران ناپذیری را نیز به دنبال دارد.

رییس بهداشت ، ایمنی و محیط زیست شرکت گاز خوزستان نیز گفت:یکی از حساس ترین ایستگاه های تقلیل فشار گاز برای انجام این تمرین در نظر گرفته شد که با ایجاد یک انفجار به دلیل نشت گاز و دو انفجار دیگر ، گاز مشترکان روستاهای اطراف این ایستگاه قطع شده و ایستگاه گاز منهدم گردید.

محمدحسن گل پیچی اظهار کرد:این تمرین در ساعت ۱۰ صبح آغاز و بلافاصله نیروهای امدادی از آتش نشانی ، هلال احمر ، اورژانس و امداد گاز وارد عمل شدند.

وی افزود:نیروهای آتش نشانی پس از هفت دقیقه و پس از آن امداد گاز ،اورژانس و نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر شدند.

گل پیچی افزود:ایستگاه تقلیل فشار گاز بن جعفر در این تمرین فرضی به طور کامل منهدم شده و ایستگاه جدید در ساعت ۱۳ و ۵ دقیقه از اهواز به محل حادثه در دزفول منتقل شد.

رییس بهداشت،امنیت و محیط زیست شرکت گاز استان خوزستان اظهار کرد:با وجود اینکه این تمرین بدون هماهنگی و به صورت غیرمنتظره برگزار شد،سرعت عمل و هماهنگی دستگاههای امدادی برای مهار آتش سوزی و امداد به آسیب دیدگان فرضی قابل تحسین است.

تمرین انفجار و آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار گاز بن جعفر دزفول از صبح سه شنبه آغاز و با نصب و راه اندازی ایستگاه جدید به عنوان ایستگاه جایگزین عصر دیروزخاتمه یافت.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :
  1. سعید Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    قابل توجه دست اندر کاران محترم قطع گاز شهروندان آن منطقه که از ساعت ۱۰ تا ۱۶ بدون اطلاع رسانی قطع بود هم که اصلا اهمیتی نداشت…….