تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷:۳۴
کد خبر : 21047

انجام «غربالگری کم‌کاری تیروئید» بر روی ۶۲۰ هزار نوزاد خوزستانی

به گزارش دزنا۲۴” معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از انجام «غربالگری کم‌کاری تیروئید» بر روی بیش از ۶۱۹ هزار نوزاد در استان خبر داد. ایرج نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: استان خوزستان دارای بیش از ۴٫۵ میلیون نفر جمعیت است که پس از جدا شدن دانشگاه‌​های علوم پزشکی دزفول، بهبهان، […]

به گزارش دزنا۲۴” معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از انجام «غربالگری کم‌کاری تیروئید» بر روی بیش از ۶۱۹ هزار نوزاد در استان خبر داد.

ایرج نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: استان خوزستان دارای بیش از ۴٫۵ میلیون نفر جمعیت است که پس از جدا شدن دانشگاه‌​های علوم پزشکی دزفول، بهبهان، آبادان و شوشتر از دانشگاه علوم ​پزشکی اهواز، جمعیت زیرپوشش این دانشگاه در حال حاضر، حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه برنامه غربالگری کم​ کاری تیروئید نوزادی از سال ۸۴ در استان و همزمان با دیگر استان‌ها آغاز شد، افزود: هدف از اجرای این برنامه زیرپوشش قرار دادن همه نوزادان، شناسایی نوزادان بیمار و جلوگیری از بروز عقب​ ماندگی ذهنی در این نوزادان است.

معاون درمان دانشگاه علوم​ پزشکی اهواز اضافه کرد: با پوشش کامل نوزادان در طول این برنامه، بیش از ۳۰۰ هزار نوزاد دختر معادل ۴۸ درصد و ۳۱۹ هزار و ۸۷۹ نوزاد پسر معادل ۵۲ درصد جمعیت نوزادان غربالگری شده که بیش از ۶۱۸ هزار نوزاد معادل ۹۹٫۷۲ درصد سالم و یک‌هزار نوزاد معادل ۰٫۲۸ درصد به عنوان نوزاد بیمار شناسایی شدند.

نظری در پایان تصریح کرد: بیش از یک‌هزار نوزاد از میان نوزادان بیمار، دچار بیماری گذرا و مابقی دچار بیماری دائمی هستند که بیماران گذرا با طی مراحل معالجه، درمان می‌شوند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

 

اشتراک مطلب با :