تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۳:۳۲
کد خبر : 21044

یک فرمانده دفاع مقدس:شهید باکری فرماندهی منظم ،خوش فکر و عملیاتی بود+عکس

به گزارش دزنا۲۴”فرمانده لشگر ۳۱ عاشورا و از فرماندهان دوران دفاع مقدس از شهید مهدی باکری به عنوان فرمانده ای منظم،خوش فکر و عملیاتی نام برد و گفت:امثال شهید مهدی باکری ، اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان ثابت کردند. سردار امین شریعتی شامگاه دوشنبه در یادواره سردار شهید مهدی باکری در حسینیه پادگان شهید […]

به گزارش دزنا۲۴”فرمانده لشگر ۳۱ عاشورا و از فرماندهان دوران دفاع مقدس از شهید مهدی باکری به عنوان فرمانده ای منظم،خوش فکر و عملیاتی نام برد و گفت:امثال شهید مهدی باکری ، اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان ثابت کردند.

سردار امین شریعتی شامگاه دوشنبه در یادواره سردار شهید مهدی باکری در حسینیه پادگان شهید باکری دزفول افزود:شهید باکری با اطاعت پذیری از رهبری همواره از پس حساسترین و سخت ترین عملیات ها برمی آمد.

وی با اشاره به وقایع جنگ و خاطراتی از شهید مهدی باکری افزود:این ویژگی ها باعث شده ،شهید باکری به عنوان یک فرمانده دلاور در جهان شناخته شود.

فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا ،تواضع و فروتنی و تسلط بر قرآن را از دیگرویژگی های شهید باکری دانست و اظهار کرد:شهید باکری اشراف کاملی به مسایل سیاسی داشت که با بینش سیاسی اجازه نداد مسایل سیاسی در جبهه های نبرد حاشیه ساز شود.

سردار شریعتی گفت:اگر مدیران و مسوولان کشور از ویژگی های شخصیتی شهید باکری الگو بگیرند مشکلی در کشور باقی نخواهد ماند زیرا شهید باکری با مدیریت جهادی خود را وقف نظام ،انقلاب ،شهدا و آرمان های امام خمینی (ره) کرد.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام گفت:اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیا بواسطه برکت خون شهدا و وجود چنین سردارانی است .

فرمانده آموزشگاه رزم مقدماتی شهید مهدی باکری دزفول نیز در این یادواره گفت:وقوع انقلاب اسلامی در طول تاریخ نقطه عطفی است که جهان را تحت تاثیر قرار داده است به گونه ای که اندیشمندان قرن ۲۱ را قرن امام خمینی (ره) می دانند.

سرهنگ پاسدار مسعود عبداله پور افزود:در دوران دفاع مقدس نیز رزمندگان با الگوگیری از قیام امام حسین (ع) در آسمان انقلاب درخشیدند و راه شهدای کربلا را ادامه دادند.

وی سربازان را وارثان پیام شهدا دانست و اظهار کرد:باید تلاش کنیم یاد شهدا را در تاریخ زنده نگه داریم.

در حاشیه این یادواره که با حضور دانشجویان راهیان نور از آذربایجان برگزار شد تمرین شبانه نظامی اجرا و از خانواده شهدا تجلیل شد.

آموزشگاه نظامی شهید مهدی باکری دزفول که به همت این شهید والامقام در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان محل استقرار لشکر ۳۱ عاشورا مکان یابی ، طراحی و احداث شده نقش مهمی در پشتیبانی و آموزش رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشت.

این پادگان نظامی با توجه به نیاز و ضرورت آموزش رزمندگان در دوران دفاع مقدس به همت شهید مهدی باکری فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا به صورت دفاع غیر عامل طراحی و احداث شد.

سردار شهید مهدی باکری در ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر به شهادت رسید.

دو برادر دیگر شهید مهدی باکری نیز در دوران انقلاب و عملیات خیبر به شهادت رسیدند.

انتهای پیام /۷۲۱

اشتراک مطلب با :