تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۴:۲۱
کد خبر : 21025

مسوول نهاد رهبری در دانشگاههای خوزستان:اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان درکشور کم نظیر است+عکس

به گزارش دزنا۲۴”مسوول نهاد رهبری در دانشگاه های استان خوزستان با بیان اینکه ، پس از انقلاب کارهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان در کشور صورت گرفته است گفت:اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در کشور کم نظیر است. حجت الاسلام سیدمحسن شفیعی روز دوشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم […]

به گزارش دزنا۲۴”مسوول نهاد رهبری در دانشگاه های استان خوزستان با بیان اینکه ، پس از انقلاب کارهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان در کشور صورت گرفته است گفت:اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در کشور کم نظیر است.

حجت الاسلام سیدمحسن شفیعی روز دوشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سالن اجتماعات این دانشگاه افزود:وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی مسوولیت سنگینی در سه حوزه مهم و حساس بر عهده دارد که تاکنون توانسته با ارائه خدمات ارزنده ، رضایت مردم را کسب کند.

وی درمان را حق طبیعی مردم دانست و گفت:وزارت بهداشت پس از انقلاب با وجود حجم گسترده کار اهداف و چشم اندازهای بلندی را مدنظر قرار داده و کارهای بسیاری در کشور انجام داد که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام شفیعی با اشاره به شکل گیری دانشکده علوم پزشکی دزفول و تبدیل آن به دانشگاه افزود:این دانشگاه در مسیر رشد و تعالی در حرکت است و عبدالرحیم صائمی نیا رییس پیشین این دانشگاه اقدامات قابل توجه ای در این زمینه انجام داده است.

قایم مقام وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه ها نیز در این آیین گفت: رشد و توسعه کشور در گرو رشد علمی بوده و اگر بخواهیم استقلال داشته باشیم باید به توسعه علمی دست یابیم.

سید حسن امامی رضوی محیط دانشگاه را یک محیط انسان ساز دانست و گفت:دانشگاه محور توسعه پایدار است و اگر بخواهیم کشور توسعه یابد باید در دانشگاه انسان سازی کرد.

وی همچنین با تجلیل از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:این دانشگاه منطقه وسیع با جمعیت قابل توجهی را زیر پوشش دارد که برای رسیدن به یک جامعه سالم در این محدوده باید سه هدف افزایش سطح سلامت مردم،حفاظت مالی مردم در مقابل هزینه های سلامت و بالابردن سطح رضایت مردم را مد نظر قرار دهد.

وی از تلاش و زحمات ارزنده دکتر صائمی نیا رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول تقدیر و ابراز امیدواری کرد جانشین وی با همکاری و حمایت همه جانبه مسوولان ، روند توسعه سلامت در شمال خوزستان را با شتاب پیش ببرد.

امام جمعه شهرستان دزفول نیز در این آیین مسئله سلامت را از اصلی ترین مطالبات مردم در هر نظام دانست و گفت:ارتقای دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه نقطه عطفی در ارتقای سلامت در شمال خوزستان می باشد.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی ضمن تقدیر از حمایت دولت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم افزود:بزرگترین و ارزشمندترین خدمت به جامعه سلامت است.

امام جمعه دزفول با اشاره به وجود خیرین سلامت در شهرستان دزفول اظهار کرد:خیرین دزفول در حوزه های سلامت میراث گران بهایی را به ودیعه گذاشتند و مراکز درمانی بسیاری را اهدا کردند که در کشور بی نظیر است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی بر استقلال دانشگاه علوم پزشکی دزفول تاکید کرد و گفت: دانشگاه نباید دچار حاشیه شود بلکه باید بدور از حاشیه ، روند توسعه را در پیش گیرد.

معاون توسعه و برنامه ریزی استاندار خوزستان نیز در این آیین گفت:اجرای طرح تحول سلامت در کشور مدیون تدبیر مدبرانه مقام معظم رهبری به دلیل ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت و همت دولتمردان است که در سراسر کشور به درستی اجرا شده است.

علی عماد با اشاره به اینکه دولت توانست به تعهد خود در خصوص اجرای طرح تحول نظام سلامت عمل کند گفت:دولت با اجرای این طرح دغدغه مردم در زمینه هزینه درمان را برطرف کرد.

وی اظهار کرد:با اجرای این طرح نیازمندان تحت درمان قرار گرفته و آمار بالای اشغال تخت های بیمارستانی نشان می دهد مشکل درمان بیماران نیازمند رفع شده است.

معاون استاندار خوزستان در خصوص مشکل ریزگردها نیز گفت:در سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان تامین ۱۰۰دستگاه آمبولانس برای استان خوزستان مصوب شد که ۲۵ دستگاه بزودی وارد استان شده و مابقی نیز در آینده نزدیک تامین خواهد شد.

رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این آیین گفت:یک هزار و ۶۸۰ روز پیش در فضایی غبار آلوده و در حالی که مردم دزفول پشت درهای بسته دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای درمان ازدحام کرده بودند ، این مسوولیت را پذیرفتم.

عبدالرحیم صائمی نیا ضمن تقدیر بابت ارتقای دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه افزود:زمانی که دانشگاه علوم پزشکی دزفول را تحویل گرفتم کل اعتبارات این دانشگاه ۱۰۰ میلیارد ریال بود که اکنون به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی افزود:در چند سال گذشته دزفول در حوزه سلامت دچار ایست قلبی شده بود اما با همکاری و حمایت بی دریغ مسوولان شهری ، استانی و کشوری به موفقیت های بزرگی در این حوزه دست یافتیم.

صائمی نیا اظهار کرد:پس از ۹ ماه از زمان تاسیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول طرح پردیس دانشگاهی با چشم انداز ۵۰ سال در ۴۱ هکتار آماده و ارایه شد که به گفته وزارت بهداشت در نوع خود بی نظیر بود.

وی گفت:در ابتدا دانشکده علوم پزشکی دزفول ۴۲۰ هزار نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی داشت که اکنون این رقم به۲٫۵ میلیون نفر از مردم استانهای خوزستان ، ایلام و لرستان افزایش یافته است.

صائمی گفت:اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اکنون به ۴۰ نفر رسیده و تعداد دانشجویان از ۳۰ نفر به ۷۷۷ نفر افزایش یافته است.

وی ارتقای بیمارستان دزفول از تخصصی به فوق تخصصی و ارائه ۴۰ مقاله isi از دیگر موفقیت های این دانشگاه عنوان کرد وگفت:با تلاش صورت گرفته خیرین سلامت دزفول ۵۵۰ میلیارد ریال به بخش سلامت اهدا کردند ضمن اینکه با کمک یک خیر یزدی بزودی عملیات ساخت بیمارستان یازهرا در دزفول آغاز می شود و بیمارستان سوانح و سوختگی نیز در این شهرستان با کمک خیرین ساخته خواهد شد.

یوسف پریدار سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این آیین گفت:چالش هایی در زمینه حفظ دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت پیش روست که حفظ آنها مستلزم تلاش بیشتر مسوولان است.

وی افزود:با توجه به اینکه دولت منابع پایداری برای این طرح در بودجه ۹۴ پیش بینی کرده لذا در زمینه اعتبارات مشکل وجود ندارد اما اگر اصول بهره وری را در سازمان رعایت نکنیم با مشکل مالی مواجه خواهیم شد لذا باید در این حوزه صرفه جویی کرد.

پریدار همکاران خود را به رعایت اخلاق و احترام به ارباب رجوع دعوت کرده و بر ضرورت ارتقای سطح علمی دانشگاه نیز تاکید نمود و گفت:دانشگاه باید در حوزه تحقیق ، پژوهش و ارائه خدمات پیشرو باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول شرط بقای دانشگاه را حرکت همگام با تکنولوژی دانست وگفت:تا جایی که امکان دارد از مسایل سیاسی و حاشیه ای پرهیز خواهیم کرد.

در این آیین حکم سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی دزفول توسط قائم مقام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرایت و به یوسف پریدار اهدا گردید و از خدمات عبدالرحیم صائمی نیاز نیز تجلیل به عمل آمد.

در این آیین که با ازدحام جمعیت همراه بود ، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مسوولان محلی و نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

عبدالرحیم صائمی نیا از ۱۷ خرداد ۸۹ ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول را عهده دار بوده است.

انتهای پیام /۷۲۱

اشتراک مطلب با :