تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۸:۰۴
کد خبر : 21021

ذخیره‌سازی ۷۰ هزار تن سیب و پرتقال شب عید/عرضه میوه تنظیم بازار از ۲۳ اسفند

به گزارش دزنا۲۴” حسین صفایی عصر دیروز در حاشیه بازدید از روند ذخیره‌سازی مرکبات شب عید در ساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که سرانه مصرف میوه آن بالاست، اظهار کرد: چند سالی است سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی ماموریت ذخیره‌سازی دو محصول سیب و پرتقال […]

به گزارش دزنا۲۴” حسین صفایی عصر دیروز در حاشیه بازدید از روند ذخیره‌سازی مرکبات شب عید در ساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که سرانه مصرف میوه آن بالاست، اظهار کرد: چند سالی است سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی ماموریت ذخیره‌سازی دو محصول سیب و پرتقال شب عید را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: ذخیره‌سازی سیب و پرتقال به اندازه نیاز از باغداران خریداری شده و در ۱۰ روز پایانی سال به بازار عرضه می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه مازندران قطب اصلی تولید مرکبات در کشور است، گفت: ۸۵ درصد پرتقال ذخیره شده برای شب عید از مازندران است و از ابتدای اسفند حمل پرتقال ذخیره شده از مازندران به سایر استان‌های متقاضی و دارای سهمیه انجام شده است.

صفایی درباره ذخیره‌سازی سیب شب عید، تصریح کرد: استان‌های آذربایجان‌غربی، زنجان، دماوند از جمله استان‌هایی توزیع‌کننده سیب در شب عید به هموطنان هستند.

وی افزود: بیش از ۶۰ درصد محصولات ذخیره‌سازی و به استان‌ها حمل و بارگیری شده است که از ۲۳ اسفندماه عرضه میوه تنظیم بازار در سطح کشور آغاز می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور قیمت سیب درختی درجه یک را کیلویی ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و پرتقال درجه یک شمال را ۲ هزار و ۹۰۰ تومان عنوان کرد.

صفایی با اشاره به اینکه هدف از تنظیم بازار شب عید اتکاء به تولیدات داخل و حمایت از تولیدکننده است، گفت: سازمان تعاون روستایی بیش از ۷۰ هزار تن سیب و پرتقال ذخیره‌سازی کرده که از هفته آینده به بازار عرضه می‌شود.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

 

اشتراک مطلب با :