تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۰:۱۰
کد خبر : 21002

اورژانس بیمارستانی کشور در سال ۹۴ نوسازی می شود

به گزارش دزنا۲۴”رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، نوسازی و تجهیز اورژانس بیمارستانی کشور را از برنامه های این سازمان در سال ۹۴ عنوان کرد. امین صابری نیا یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تا نیمه دوم سال ۹۴، ناوگان فرسوده پایگاه های فوریت پزشکی کشور نوسازی می شود. وی […]

به گزارش دزنا۲۴”رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، نوسازی و تجهیز اورژانس بیمارستانی کشور را از برنامه های این سازمان در سال ۹۴ عنوان کرد.

امین صابری نیا یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تا نیمه دوم سال ۹۴، ناوگان فرسوده پایگاه های فوریت پزشکی کشور نوسازی می شود.

وی شمار آمبولانس های فرسوده این مرکز در سراسر کشور را یک هزار و ۵۰۰ دستگاه عنوان کرد و افزود:توسعه ساختار فیزیکی و نوسازی اورژانس بیمارستانی از دیگر برنامه های سال ۹۴ مدیر حوادث و فوریت های پزشکی کشور است.

صابری نیا کمبود نیروی انسانی متخصص و نگهداری پایگاه های فعلی را از مشکلات عمده مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی عنوان کرد و افزود:حدود ۸۰۰ پایگاه اورژانس در کشور از نوسازی برنامه پنجم توسعه عقب هستند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور اضافه کرد:بیشتر تخصص نیروهای این مرکز نیز در حد پرستاری، هوشبری یا فوریت های پزشکی به صورت آکادمیک بوده و این نیروها، برای خدمت رسانی بهینه به مردم کافی نیستند از این رو توسعه نیروی انسانی متخصص ضروری است.

وی همچنین با اشاره به خدمات امداد و نجات به حادثه دیدگان در سال جاری گفت:حدود سه میلیون نفر در سال جاری از سوی مراکز فوریت های پزشکی در حوزه های ترافیکی، درمانی و غیر ترافیکی به بیمارستان ها منتقل شده اند که از این تعداد ۳۸۰ هزار حادثه دیده جاده ای بوده اند.

صابری نیا در پایان گفت: تا پیش از پایان سال جاری، با اضافه شدن سه پایگاه، تعداد پایگاه های اورژانس هوایی کشور به ۱۷ پایگاه افزایش می یابد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به منظور شرکت در همایش روسای مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به شهر آبادان سفر کرده است.

بر اساس آمار، تعداد پایگاه های اورژانس کشور دو هزار و ۱۰۰ پایگاه اعلام شده است که در این پایگاه ها چهار هزار آمبولانس در ایام نوروز آماده خدمات رسانی به مهمانان نوروزی هستند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :