تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۲:۰۳
کد خبر : 20973

فرماندار دزفول:سرانه فضای سبز در دزفول افزایش می یابد

به گزارش دزنا۲۴” حبیب الله آصفی روز یکشنبه در بسیج نظافت عمومی و محیط زیست افزود:برای مقابله با معضل ریزگردها توسعه فضای سبز یک ضرورت است و همه باید در این زمینه وارد عمل شوند. وی در ادامه از مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد خواست ، گونه های گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی […]

به گزارش دزنا۲۴” حبیب الله آصفی روز یکشنبه در بسیج نظافت عمومی و محیط زیست افزود:برای مقابله با معضل ریزگردها توسعه فضای سبز یک ضرورت است و همه باید در این زمینه وارد عمل شوند.

وی در ادامه از مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد خواست ، گونه های گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی استان خوزستان را به شهرداری دزفول معرفی نماید.

فرماندار دزفول با اشاره به اهمیت کاشت درخت و توسعه فضای سبز در کاهش دمای هوا در تابستان گفت:با توجه به اینکه توسعه فضای سبز موجب کاهش ۱٫۵ درجه ای دمای محیط می شود باید در حد توان فضای سبز را توسعه داد.

آصفی همچنین گفت:با توجه به اینکه زندگی آپارتمان نشینی در دزفول رو به گسترش است نیاز به توسعه فضای سبز و کاشت گل های زینتی در سطح دزفول بیشتر شده و باید شهرداری با کمک شهروندان برای توسعه و زیبا سازی فضای سبز وارد عمل شوند.

وی از تلاش شهرداری دزفول برای آماده سازی بوستانها و کمپ نوروزی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی تقدیر کرد.

محمدرضا کرمی نژاد شهردار دزفول نیز گفت: سرانه فضای سبز در دزفول به ۱۹ متر مربع رسیده که چهار مترمربع بیشتر از سرانه کشوری است.

وی افزود: کاشت ۱۰۰ هزار اصله انواع نهال در مناطق مختلف شهر دزفول از فصل پاییز امسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی همچنین ضمن اعلام آمادگی شهرستان دزفول برای میزبانی از میهمانان نوروزی گفت:علاوه بر کمپ نوروزی ، مدارس و سالن های سرپروشیده نیز باید برای اسکان میهمانان نوروزی آماده شوند.

در این آیین تعدادی نهال در بلوار شهید کمیلی دزفول غرس شد.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :