تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۷:۰۷
کد خبر : 20931

مصرف بنزین در استان خوزستان دو درصد افزایش یافت

به گزارش دزنا۲۴” عبدالصاحب شمخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در این مدت ۸۸۲میلیون و ۷۱۸هزار لیتر بنزین معمولی و سوپر در استان خوزستان مصرف شده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۸۶۶میلیون و ۲۴۲هزار لیتر بوده است. وی همچنین از کاهش ۲۲درصدی مصرف نفت سفید و ۱۰درصدی درصدی […]

به گزارش دزنا۲۴” عبدالصاحب شمخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در این مدت ۸۸۲میلیون و ۷۱۸هزار لیتر بنزین معمولی و سوپر در استان خوزستان مصرف شده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۸۶۶میلیون و ۲۴۲هزار لیتر بوده است.

وی همچنین از کاهش ۲۲درصدی مصرف نفت سفید و ۱۰درصدی درصدی نفت کوره در استان خوزستان در ۱۱ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۳۳میلیون و ۵۲۷هزار لیتر نفت سفید و ۹۶۹میلیون و ۵۶۴هزار لیتر نفت کوره به مصرف رسیده در حالی که رقم مصرف برای نفت سفید در مدت مشابه پارسال ۴۳میلیون و ۲۱۰هزار لیتر و نفت کوره یک میلیارد و ۷۹میلیون میلیون بوده است.

به گفته وی عمده نفت کوره برای نیروگاه دو هزار مگاواتی رامین در ۲۵کیلومتری شمال اهواز به عنوان سوخت دوم مصرف شده و نفت سفید عموما برای گرمایش مردم ساکن درمناطق عشایری و روستاهای دورافتاده استفاده شده است.

شمخانی ابراز امیدواری کرد با گسترش شبکه گازرسانی و توزیع گاز مایع و همچنین تامین گاز مورد نیاز نیروگاه رامین مصرف این دو فراورده در سال ۱۳۹۴روند کاهشی خود را ادامه دهد.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز همچنین از توزیع یک میلیارد و ۴۷۱میلیون و ۶۵۵هزار لیتر نفت گاز(گازوییل) در مناطق و نواحی زیرپوشش عملیاتی این شرکت در ۱۱ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: مصرف نفت گاز در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال هشت درصد افزایش نشان می دهد.

به گفته وی در سطح مناطق و نواحی زیرپوشش این شرکت ۱۷۷جایگاه عرصه فراورده های سوختی فعال است که از این تعداد ۱۰۳باب تک منظوره فراورده های سوختی ، ۴۲باب دو منظوره و ۳۲باب تک منظوره گاز CNG است.

شمخانی افزود: هم اکنون عملیات ساخت ۱۶جایگاه فراورده های سوختی ، یک جایگاه دو منظور و سه جایگاه تک منظور گاز CNG در دست انجام است که در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری می رسد.

وی گفت: تلاش می کنیم با کمک و ظرفیت بخش خصوصی مجموع جایگاه های عرضه مواد سوختی و گاز فشرده(CNG) را به ۲۰۰جایگاه برسانیم.

گستره عملیاتی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز ، شمال ، شمال شرق ، شرق ، غرب و مرکز استان می باشد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :