تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۷:۱۸
کد خبر : 20882

رییس میراث فرهنگی دزفول:گردشگران برای اقامت شبانه در محوطه آبشار شوی احتیاط کنند

به گزارش دزنا۲۴”غلامعلی باغبان کوچک روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود:یک گروه کوهنوردی ۴۳ نفره که به تازگی به قصد گردشگری با قطار از اصفهان به تله زنگ رفته و پس از طی مسافت طولانی در محوطه آبشار شوی اقدام به برپایی چادر کرده بودند توسط دو سارق تهدید شدند. وی گفت:به […]

به گزارش دزنا۲۴”غلامعلی باغبان کوچک روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود:یک گروه کوهنوردی ۴۳ نفره که به تازگی به قصد گردشگری با قطار از اصفهان به تله زنگ رفته و پس از طی مسافت طولانی در محوطه آبشار شوی اقدام به برپایی چادر کرده بودند توسط دو سارق تهدید شدند.

وی گفت:به گفته گردشگران اصفهانی، سارقان با اسلحه آنها را تهدید کرده و دوربین شخصی این گروه را که هم مرد و هم زن بودند به سرقت بردند که ترس و وحشت آنها را به همراه داشت.

باغبان کوچک اقامت شبانه این گروه گردشگر رادر مکانی نامناسب و ناامن بی احتیاطی محض دانست و افزود:گردشگران باید از مبادی قانونی و از مسیر دزفول وارد محوطه آبشار شوی شوند و برای خواب و اقامت شبانه با اهالی بومی روستاهای سرتنگ و لیوس مشورت کنند.

وی با اشاره به اینکه منطقه شوی هنوز زیر حفاظت نیست اظهارکرد: مسوولیت اقامت شبانه گردشگران در این محوطه بر عهده خود آنهاست و در صورت اقامت و خواب می توانند به روستاهای سرتنگ و شوی مراجعه کنند تا از خطرهای احتمالی ایمن باشند.

باغبان کوچک گفت: در بازدیدی که با حضور فرماندار ویژه دزفول از آبشار شوی صورت گرفت مقرر شد برای اقامت شبانه گردشگران در این محوطه تدابیری اندیشیده شود تا گردشگران با آسودگی خاطر از این اثر طبیعی لذت ببرند.

آبشار شوی به تازگی بعنوان نخستین اثر طبیعی و ملی خوزستان در فهرست آثار ملی کشورمان قرار گرفته و مسوولان در حال ساماندهی این منطقه برای حضور گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی هستند.

آبشار شوی به ارتفاع حدود ۸۵ متر و عرض ۷۰ متر در دل رشته کوه زاگرس، از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری شمال خوزستان است که از ظرفیت بالایی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است.

این آبشار از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران است که در دهستانی به نام شوی از توابع بخش شهیون شهرستان دزفول و در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری شهر دزفول قرار دارد.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :