تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۳:۴۹
کد خبر : 20870

سه هزار اصله نهال در دزفول توزیع شد

به گزارش دزنا۲۴”رییس اداره منابع طبیعی شهرستان دزفول روز شنبه به خبرنگار ما گفت:سه هزار اصله نهال جنگلی و زینتی با همکاری سازمان پارکها و فضای سز شهرداری دزفول بین نمازگزاران این شهرستان توزیع شد. علی درخشانی فر افزود:به منظور گسترش فرهنگ درختکاری ۲۰۰ عدد بروشور از فعالیت های منابع طبیعی نیز بین نمازگزارن دزفول […]

به گزارش دزنا۲۴”رییس اداره منابع طبیعی شهرستان دزفول روز شنبه به خبرنگار ما گفت:سه هزار اصله نهال جنگلی و زینتی با همکاری سازمان پارکها و فضای سز شهرداری دزفول بین نمازگزاران این شهرستان توزیع شد.

علی درخشانی فر افزود:به منظور گسترش فرهنگ درختکاری ۲۰۰ عدد بروشور از فعالیت های منابع طبیعی نیز بین نمازگزارن دزفول توزیع شد.

در آیینی که بمناسبت روز درختکاری در کتابخانه عمومی بوعلی دزفول برگزار شد پنج اصله درخت خرما در کتابخانه خرما در محوطه کتابخانه بوعلی سینا شهر میانرود کاشته شد.

فروزان مهرانپور رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول در این آیین گفت: استفاده از آب و هوای پاک حق هر موجودی است که کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در هر مناسبتی می تواند قدمی در راستای مقابله با عوارض ناشی از آلودگی هوا و بیماری های ناشی از آن باشد.

دانش آموزان دزفولی نیز به مناسبت روز درختکاری تعدادی نهال مرکبات ، انواع گل های کاغذی و کنی کاکتوس در مدارس کاشتند .

سرانه فضای سبز در شهرستان دزفول ۱۹ متر و نیم می باشد که بالاتر از استاندارد کشوری است.

رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان دزفول نیز گفت:بمناسبت روز درختکاری گروه های مختلف کوهنوردی دزفول با همکاری کارگروه آموزش هیأت کوهنوردی این شهرستان ضمن کوهنوردی به منطقه صوفی احمد و سگریون کوه لنگرکوه را پاکسازی کردند.

غلامحسین حسنپور افزود:گروه های یوتاب بانوان ،ستاره بانوان و سیمرغ در کوهنوردی های انجام شده اقدام به گشایش مسیری برای سنگنوردی به ارتفاع یک طول طناب با نام مسیر شاداب کردند .

وی افزود:مسیر شاداب در کنار مسیر کسری می باشد که پیش از این توسط کمیته فنی هیأت کوهنوردی گشایش یافته است.
انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :