تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۰:۴۸
کد خبر : 20839

رییس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانی:طب سنتی یک ششم بخش درمان کشوررا زیر پوشش دارد

به گزارش دزنا۲۴” حکیم حسین خیراندیش جمعه در نخستین همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی ایرانی در محل تالار مهتاب اهواز اظهارکرد: بیشتر بودجه کشور در بخش درمانی در طب پزشکی به روش آمریکایی هزینه می شود، این در حالی است که ایران پیشینه و گذشته بسیار پرباری در علم پزشکی دارد. وی بیان داشت: […]

به گزارش دزنا۲۴” حکیم حسین خیراندیش جمعه در نخستین همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی ایرانی در محل تالار مهتاب اهواز اظهارکرد: بیشتر بودجه کشور در بخش درمانی در طب پزشکی به روش آمریکایی هزینه می شود، این در حالی است که ایران پیشینه و گذشته بسیار پرباری در علم پزشکی دارد.

وی بیان داشت: اگر نیمی از اعتبار سلامت کشور در بخش طب سنتی اختصاص می یافت، ایران و خاورمیانه در بخش سلامت متحول می شد این همان اتفاقی است که در کشور چین نیز رخ داده است.

رییس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی، موقعیت طب سنتی ایران را در جایگاه بسیار عالی عنوان کرد.

خیراندیش افزود: به اسم توسعه سلامت، با اعتبار و هزینه بالا نتیجه ای حاصل نمی شود؛ با علم پزشکی سنتی که ریشه در علم طبابت ایران دارد می توان از علم پزشکی که هم اکنون در کل دنیا به اسم کشورهای غربی مطرح شده، جلو زد.

دبیر همایش نکوداشت حکیمان طب سنتی اسلامی ایرانی نیز گفت: متاسفانه کشورهای دیگر از طب سنتی ایران اطلاعات بیشتری دارند.

یعقوب زلکی افزود: باید حکیمان و فعالان حوزه طب شناسایی شوند تا از تجربیات آنها در علم پزشکی استفاده شود.

وی گفت: از نظر اجتماعی طب سنتی ابزاری است که باعث ارتباط هر چه بیشتر بین اقوام می شود.

وی اظهارکرد: وزارت کشور با راه اندازی نخستین انجمن طب سنتی اسلامی ایرانی در خوزستان موافقت کرده، و از این پس این انجمن در ایران فعالیت می کند.

زلکی بیان داشت: طب سنتی با هزینه بسیار کم و با الهام گرفتن از علم ایران اسلامی به درمان بیمار می پردازد.

وی گفت: بسیاری از بیماری ها هستند که در علم پزشکی درمانی ندارند و در طب سنتی درمان می شوند.

در این همایش که نخستین بار در خوزستان و با حضور جمعی از حکیمان طب سنتی کشور و خوزستان برگزار شد، از چند حکیم طب سنتی تجلیل شد.
انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :