تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۴:۳۸
کد خبر : 20806

بزرگان طوایف مانع از انجام تیراندازی در مجالس شادی و عزا شوند

احمد چنداز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول، با اشاره به برگزاری همایش پلیس، سران طوایف و معتمدین محلی اظهار کرد: نیروی انتظامی برای رسیدن به این هدف از مولفه‌های درون سازمانی از جمله امکانات، ابزار و نیروی انسانی و برون سازمانی از جمله ظرفیت‌های اجتماعی در راستای امنیت استفاده می‌کند. وی با […]

احمد چنداز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول، با اشاره به برگزاری همایش پلیس، سران طوایف و معتمدین محلی اظهار کرد: نیروی انتظامی برای رسیدن به این هدف از مولفه‌های درون سازمانی از جمله امکانات، ابزار و نیروی انسانی و برون سازمانی از جمله ظرفیت‌های اجتماعی در راستای امنیت استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از نفوذ افراد معتمد و بزرگان طوایف برای حل مشکلات اجتماعی، از سران و بزرگان طوایف خواست، نیروی انتظامی را در برقراری نظم و امنیت یاری کنند.

فرمانده انتظامی دزفول بر ضرورت توسعه بستر مشارکت عمومی در تولید و حفظ امنیت اجتماعی تاکید کرد و گفت: مردمی کردن امنیت نقش بسزایی در تولید و حفظ امنیت دارد.

چنداز ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد جرائم به نزاع و درگیری فردی، خانوادگی و گروهی اختصاص داشته، ضمن اینکه اکثر این نزاع‌ها با وساطت بزرگان و سران طوایف خاتمه می‌یابد.

وی از سران عشایر و طوایف خواست برای حل مشکلات خود از طریق قانونی اقدام کنند و به دنبال انتقام جویی نباشند.

فرمانده انتظامی دزفول، هرگونه تیراندازی در مجالس شادی و عزا را ممنوع اعلام کرد و از بزرگان طوایف خواست مانع از تکرار چنین اقداماتی در مجالس شوند.

چنداز در پایان، حفظ امنیت و نظم در جامعه را هدف نیروی انتظامی دانست و گفت: تیراندازی در مراسم‌های شادی و عزا ممنوع است و در این راستا با قانون گریزان با قاطعیت و شدت برخورد می‌شود.

اشتراک مطلب با :