تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۷:۰۸
کد خبر : 20803

پروژه کاشی‌کاری گنبد حرم سبزقبای دزفول آغاز شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴: حسین حاجی‌طالب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴ اظهار کرد: کاشی‌های به‌کار گرفته شده برای این پروژه، منقش به آیه‌های قرآنی و کاشی‌های هفت رنگ سنتی هستند که قطعا نمای بسیار زیبایی به گنبد حرم خواهند داد. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷ میلیارد ریال […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴: حسین حاجی‌طالب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴ اظهار کرد: کاشی‌های به‌کار گرفته شده برای این پروژه، منقش به آیه‌های قرآنی و کاشی‌های هفت رنگ سنتی هستند که قطعا نمای بسیار زیبایی به گنبد حرم خواهند داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷ میلیارد ریال به عنوان اعتبار اولیه برای این پروژه در نظر گرفته شده است، افزود: این اعتبار از محل نذورات حرم تامین شده، اما مردم خیر دزفول می‌توانند با مراجعه به دفتر مدیریت حرم و پرداخت کمک‌های نقدی در این کار بزرگ سهیم شوند چرا که قطعا برای اتمام پروژه به اعتبار بیشتری نیازمند هستیم.

مدیر آستان سبزقبای دزفول با اشاره به اینکه پروژه کاشی کاری به دست توانای استادکاران دزفولی انجام می‌شود، افزود: قرارداد اتمام پروژه یک سال و نیم است اما سعی می‌کنیم به همت این گروه استادکاران برجسته دزفولی، زودتر از موعد مقرر این مهم را به سرانجام برسانیم.

حاجی‌طالب در پایان عنوان کرد: قطعا کاشی کاری حرم نقش زیادی در جلب رضایت زائران خواهد داشت، بنابراین بنا داریم با اتمام این پروژه، کاشی‌کاری گلدسته‌ها و داخل رواق را نیز آغاز کنیم.

به گزارش دزنا ۲۴، آستانه متبرک سبزقبا(ع) به عنوان چهارمین حرم معنوی کشور روزانه پذیرای خیل عظیم زائران از مناطق مختلف کشور است.

اشتراک مطلب با :