تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۲:۰۲
کد خبر : 20789

توزیع ۴ هزار نهال به مناسبت هفته درختکاری در دزفول

محمدرضا کرمی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴اظهار کرد: به مناسبت هفته درختکاری، شهرداری قصد دارد ۴ هزار اصله نهال به صورت رایگان بین شهروندان توزیع کند. وی افزود: این تعداد نهال به مناسبت هفته درختکاری و ترویج این فرهنگ زیبا و حسنه با همکاری اداره منابع طبیعی، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری به […]

محمدرضا کرمی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴اظهار کرد: به مناسبت هفته درختکاری، شهرداری قصد دارد ۴ هزار اصله نهال به صورت رایگان بین شهروندان توزیع کند.

وی افزود: این تعداد نهال به مناسبت هفته درختکاری و ترویج این فرهنگ زیبا و حسنه با همکاری اداره منابع طبیعی، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری به صورت رایگان بین شهروندان توزیع می‌شود.

شهردار دزفول اضافه کرد: توزیع این نهال‌ها در روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه در محل حرم مطهر سبزقبا(ع) و روز جمعه ۲۲ اسفندماه جاری در کنار مصلای نماز جمعه بین نمازگزاران انجام می‌شود و در همین راستا نهال‌هایی بین مدارس و دانش‌آموزان نیز توزیع خواهیم کرد.

کرمی‌نژاد با اشاره به دیگر برنامه‌های شهرداری در هفته درختکاری، عنوان کرد: یکشنبه ۱۷ اسفندماه جاری همچنین با حضور مسئولان آیین درختکاری کمربند سبز کوی بهمن در محل بلوار شهید کمیلی‌فر، راس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح برگزار خواهد شد که از شهروندان دعوت به عمل می‌آوریم تا در این مراسم شرکت کنند.

وی اضافه کرد: گونه‌های درختان که در دستور کار ما برای کاشت در این منطقه است، شامل کنار، انجیر معابد، ختمی چینی، انجیر بنگالی، شمشاد اهوازی، جمبو و غبره هستند.

شهردار دزفول در پایان، با بیان اینکه شهرداری توانسته تاکنون سرانه فضای سبز دزفول را به ۱۹٫۵ متر برساند، گفت: این میزان چهار و نیم متر از استاندارد موجود در کشور بیشتر بوده و در استان بالاترین سرانه فضای سبز محسوب می‌شود‎.

انتهای پیام /۷۲۰

اشتراک مطلب با :