تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۲:۳۶
کد خبر : 20747

یک مسوول در جمعیت هلال احمر: دزفول ظرفیت برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات را دارد

به گزارش دزنا۲۴”محمد منتظری روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نخستین دوره ارزیابی و بازآموزی مربیان تخصصی جستجو و نجات در سیلاب و آبهای خروشان کشور ، از پیگیری برای تشکیل دبیرخانه آب های خروشان کشور در دزفول خبر داد و افزود:با تشکیل این دبیرخانه امکان برگزاری دوره های تخصصی امدادی در شهرستان دزفول فراهم […]

به گزارش دزنا۲۴”محمد منتظری روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نخستین دوره ارزیابی و بازآموزی مربیان تخصصی جستجو و نجات در سیلاب و آبهای خروشان کشور ، از پیگیری برای تشکیل دبیرخانه آب های خروشان کشور در دزفول خبر داد و افزود:با تشکیل این دبیرخانه امکان برگزاری دوره های تخصصی امدادی در شهرستان دزفول فراهم می شود.

وی افزود: دوره آموزشی جستجو و نجات در سیلاب و آبهای خروشان کشور به مدت دو روز با شرکت ۵۰ نفر از مربیان جمعیت هلال احمر کشور از ۱۵ استان در دزفول برگزار شد.

منتظری با بیان اینکه ، این دوره آموزشی با هدف افزایش توان عملیاتی نیروهای امدادی هنگام جستجو و نجات در سیلاب برگزار گردید، افزود:از آنجا که اکثر استان های کشور هنگام طغیان رودخانه ها و بارش شدید باران با مشکل مواجه می شوند لذا آموزش امدادگران برای امداد رسانی در سیلاب و آبهای خروشان ضروری است.

وی اظهار کرد:به شرکت کننده در این دوره آموزشی در صورت کسب نمره لازم ، گواهینامه پایان دوره از سوی موسسه علمی کاربردی هلال احمر کشور اعطا می شود.

منتظری با اشاره به اینکه آموزش های لازم در این دوره توسط ۱۰ مربی ارایه شده ،گفت:بخش عملی این دوره آموزشی در رودخانه دز و در مجاورت آسیاب های آبی دزفول برگزار شد.

عظیم رضایی مرساق سرپرست جمعیت هلال احمر دزفول نیز در حاشیه این دوره گفت:از دو نفر امدادگر هلال احمر خوزستانی شرکت کننده در این دوره آموزشی ، یک نفر از دزفول می باشد.

وی افزود:در این دوره امدادگران در زمینه عملیات جستجو و نجات از سیلاب آموزش دیدند.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :