تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷:۱۴
کد خبر : 20660

خواب بیش از ۸ ساعت خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد

به گزارش دزنا۲۴”خوابیدن بیش از هشت ساعت احتمال سکته مغزی را افزایش داده و تقریبا یک سوم از مبتلایان به سکته مغزی در معرض ابتلاء به افسردگی قرار دارند. نتایج تحقیقات علمی نشان می دهد افراد میانسال و بزرگسال که بیش از هشت ساعت در شب می خوابند بیش از دیگران در معرض سکته مغزی […]

به گزارش دزنا۲۴”خوابیدن بیش از هشت ساعت احتمال سکته مغزی را افزایش داده و تقریبا یک سوم از مبتلایان به سکته مغزی در معرض ابتلاء به افسردگی قرار دارند.

نتایج تحقیقات علمی نشان می دهد افراد میانسال و بزرگسال که بیش از هشت ساعت در شب می خوابند بیش از دیگران در معرض سکته مغزی قرار دارند.

«یو لینگ» از دانشگاه کمبریج انگلیس گفت : «افزایش مدت خواب شاخصی است که خطر وقوع سکته مغزی را افزایش می دهد.»

وی در گزارش خود اعلام کرد : «افزایش تعداد دفعات خواب ، می تواند این خطر را کاهش دهد.»
یک مؤسسه پزشکی در آلمان نیز اعلام کرد «ابتلا به سکته مغزی منحصر به بزرگسالان نیست و ممکن است در کودکان و جوانان نیز خود را نشان دهد و عوارض آن می تواند فلج شدن و حتی مرگ باشد.»

مؤسسه بهداشت آلمان نیز گزارش داد : «دلیل ابتلای به افسردگی در بیمارانی که سکته مغزی کرده اند مشخص نیست ولی احتمالا سکته مغزی بر احساسات و عواطف تأثیر منفی می گذارد.»
همچنین ممکن است انسان به دلیل افسردگی پس از سکته مغزی به محدودیت های جسمی و روانی و از دست دادن اعتماد به نفس دچار شود.

بر اساس تحقیقات هفت ساله دانشگاه آکسفورد انگلیس کسانی که روزانه به طور منظم میوه مصرف کنند خطر ابتلای آنان به لخته شدن خون در سر بسیار اندک است.

مصرف میوه احتمال لختگی خون در سر را به میزان ۴۰ درصد کاهش داده و موجب کاهش فشار خون نیز می گردد.

اشتراک مطلب با :