تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۲:۱۵
کد خبر : 20643

۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی در کشور قاچاق است

به گزارش دزنا۲۴” رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قاچاق لوازم آرایشی وضعیت مناسبی ندارد گفت: برآوردها نشان می‌دهد ۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی را در کشور کالاهای قاچاق تشکیل می‌دهند. رسول دیناروند در حاشیه مراسم امضای توافق‌نامه همکاری مشترک با منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: این آزمایشگاه که در قشم […]

به گزارش دزنا۲۴” رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قاچاق لوازم آرایشی وضعیت مناسبی ندارد گفت: برآوردها نشان می‌دهد ۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی را در کشور کالاهای قاچاق تشکیل می‌دهند.

رسول دیناروند در حاشیه مراسم امضای توافق‌نامه همکاری مشترک با منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: این آزمایشگاه که در قشم جهت نظارت بر محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی تشکیل شده است یک آزمایشگاه مجهز به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی که در این آزمایشگاه نصب شده است می‌تواند با یکبار تزریق ۱۹۰ باقیمانده سموم در مواد غذایی و آرایشی- بهداشتی را تشخیص دهد.

وی با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در شناسایی سموم باقیمانده در کشور گفت: قبلاً ما می‌توانستیم حدود ۱۰۰مورد از سموم را شناسایی کنیم اما اکنون با دستگاه‌هایی که خریداری شده است ۱۹۰ سم باقیمانده در مواد غذایی شناسایی می‌شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد قاچاق کالا از مناطق آزاد به داخل کشور گفت: قاچاق دارو و لوازم آرایشی- بهداشتی از مناطق آزاد به داخل کشور صورت نمی‌گیرد بلکه ما مرزهای طولانی با همسایگانی داریم که بر مرزهای خود نظارت مناسب ندارند و از این مرزها لوازم قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که رقم دقیق قاچاق دارو و کالاهای بهداشتی و آرایشی چقدر است گفت: ما رقم دقیقی نداریم اما برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد از بازار لوازم آرایشی را کالهای قاچاق تشکیل می‌دهد.

دیناروند تأکید کرد: بهترین وضعیت از نظر قاچاق را دارو دارد که میزان قاچاق آن در کشور بسیار پایین است و ما به مردم توصیه می‌کنیم که داروهای خود را حتماً از داروخانه‌ها خریداری کنند چرا که ۹۵ درصد محصولات داروخانه‌ها به صورت قانونی وارد کشور شده و دارای مجوزهای لازم است.

وی خاطرنشان کرد: لوازم آرایشی نیز بدترین وضع را از نظر قاچاق دارند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

اشتراک مطلب با :