تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۲:۲۵
کد خبر : 20620

توقیف ۱۰ کیلو و ۵۰۰ گرم طلای فاقد کد و علامت استاندارد از بازار خوزستان

به گزارش دزنا۲۴”مدیرکل استاندارد خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون توقیف بیش از ۱۰ کیلو و ۵۰۰ گرم طلای فاقد کد و علامت استاندارد از بازار استان توسط این اداره کل صورت گرفته است. رضا دهدشتی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، طی برنامه ریزی‌های صورت گرفته […]

به گزارش دزنا۲۴”مدیرکل استاندارد خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون توقیف بیش از ۱۰ کیلو و ۵۰۰ گرم طلای فاقد کد و علامت استاندارد از بازار استان توسط این اداره کل صورت گرفته است.

رضا دهدشتی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، طی برنامه ریزی‌های صورت گرفته از ۴۴۲ واحد طلافروشی در سطح استان بازرسی و نمونه برداری به عمل آمده و نمونه‌ها جهت عیارسنجی و میزان انطباق با استاندارد ملی مربوطه در آزمایشگاه اداره کل مورد بررسی و آزمون قرار گرفتند.

وی افزود: در این بازرسی‌ها با توجه به آنکه تذکرات جدی مبنی بر عدم استفاده از طلای بدون کد به فروشندگان داده شده بود از ۶۹ واحد که اقدام به فروش طلای بدون کد می کردند ۱۰ کیلو و ۶۶۷ گرم طلای غیر استاندارد شناسایی و پلمب و برای انجام سایر مراحل قانونی به تعذیرات حکومتی ارجاع شده‌اند.

مدیرکل استاندارد خوزستان یادآور شد: تخلفاتی که در حوزه تولید طلا با عیار نامناسب صورت می‌گیرد، استانداردسازی آن را جهت صیانت از حقوق مصرف کننده و حفظ اعتبار تولیدکنندگان داخلی اجتناب ناپذیر می‌سازد.

دهدشتی‌زاده تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع انگ گذاری و تعیین عیار فلزات گرانبها در ایران بوده و آزمایشگاه این اداره کل نیز تنها آزمایشگاه عیارسنجی تایید صلاحیت شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران در استان خوزستان است.

وی در پایان افزود: با افزایش قابلیت ردیابی مصنوعات طلا از طریق الزام تولیدکنندگان و فروشندگان به عرضه مصنوعات طلای دارای کد شناسایی کارشناسان اداره کل استاندارد خوزستان از طریق نمونه برداری و بازرسی به کنترل بازار و عیارسنجی فلزات گرانبها می‌پردازند تا از تقلبات در خرید و فروش این کالای ارزشمند جلوگیری شده و حقوق مصرف کننده رعایت شود.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

اشتراک مطلب با :