تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۵:۵۴
کد خبر : 20605

فرمانده انتظامی دزفول تاکید کرد لزوم نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش بین مردم توسط مسئولان و ریش‌سفیدان

به گزارش دزنا۲۴”احمد چنداز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نقش و جایگاه ویژه و پراهمیت دستگاه‌های قضایی و انتظامی در برقراری امنیت و عدالت اجتماعی، فاکتورهای مهم در توسعه و پیشرفت جامعه به شمار می‌رود. وی افزود: در همین راستا فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای تأثیرات مفید و ارزنده‌ای را دارد و جامعه […]

به گزارش دزنا۲۴”احمد چنداز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نقش و جایگاه ویژه و پراهمیت دستگاه‌های قضایی و انتظامی در برقراری امنیت و عدالت اجتماعی، فاکتورهای مهم در توسعه و پیشرفت جامعه به شمار می‌رود.

وی افزود: در همین راستا فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای تأثیرات مفید و ارزنده‌ای را دارد و جامعه را قانون‌مدار و قانون‌پذیر می‌کند.

فرمانده انتظامی دزفول در ادامه عنوان کرد: باید قوانین را مدیریت کرد و تدابیر لازم را در احقاق حقوق بر مبنای قوانین تا رسیدن به عدالت و امنیت فردی و اجتماعی در دستور کار قرار داد.

چنداز تصریح کرد: کارشناسان مشاوره که افراد متخصص در رشته‌های مورد نظر هستند اقدام به ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوی قبل از تشکیل و ارجاع پرونده به محاکم قضایی کرده و این افراد نقش یک فرد ذی‌نفوذ و ریش سفید را دارند که با راهنمایی طرفین و مشاوره‌های تخصصی، افراد را به سمت رضایت و رفع مشکل با صلح و سازش هدایت می‌کنند.

وی تشریح کرد: باید مدیران و متولیان دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی، بزرگان و ائمه جمعه، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهنگیان و… فرهنگ ارتباطات اجتماعی و آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ صلح و سازش را در بین مردم نهادینه کنند.

چنداز گفت: موضوع صلح و دوستی یکی از مسائل مهمی است که اسلام بر آن تأکید دارد، چرا که جامعه بدون وجود صلح قابل تصور و زندگی نیست.

فرمانده انتظامی دزفول در پایان اظهار امیدواری کرد با تدابیر خاص قضایی و انتظامی، قطعا شاهد کاهش جرائم و ایجاد امنیت پایدار و اجرای عدالت اسلامی در جامعه خواهیم بود.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :