تاریخ انتشار خبر: ۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۲:۵۴
کد خبر : 20564

پرداخت بخش عظیمی از مطالبات فرهنگیان خوزستان طی هفته آینده

به گزارش دزنا۲۴”مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از پرداخت بخش عظیمی از مطالبات فرهنگیان این استان طی هفته آینده خبر داد. محمد تقی‌زاده در حاشیه جشنواره قرآن، نماز و عترت در سالن آزادی خرمشهر، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در این شهر، اظهار داشت: دوازدهمین جشنواره نماز، قرآن و عترت در بسیاری از منطقه‌ها، […]

به گزارش دزنا۲۴”مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از پرداخت بخش عظیمی از مطالبات فرهنگیان این استان طی هفته آینده خبر داد.

محمد تقی‌زاده در حاشیه جشنواره قرآن، نماز و عترت در سالن آزادی خرمشهر، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در این شهر، اظهار داشت: دوازدهمین جشنواره نماز، قرآن و عترت در بسیاری از منطقه‌ها، مرحله مدرسه‌ای و منطقه‌ای این جشنواره طی شده و اینک نیز در شهرستان خرمشهر مرحله استانی آن در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: امیدواریم در مرحله بعد که مرحله کشوری است، با توجه به میزان آمادگی موجود در دانش‌آموزان ما، استان خوزستان بتواند استعداد خود را در سطح ملی نیز نشان داده و رتبه بر‌تر کشوری را کسب کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به موفقیت‌های کسب شده در سال‌های گذشته توسط دانش آموزان خوزستانی اشاره کرد و گفت: در طول سال‌های گذشته، استان خوزستان، امتیازهای بسیار خوبی را کسب کرده و در طول هفت سال دانش آموزان خوزستانی موفق شدند رتبه بر‌تر کشوری را از آن خود کنند.

این مسئول هدف از برگزاری این جشنواره‌های قرآنی را آشنایی با منابع دینی قرانی اعلام کرد و گفت: هدف اصلی و عمده از برگزاری این جشنواره‌ها، این است که خودمان، فرزندان و دانش آموزانمان را با منابع دینی و به ویژه منابع قرآنی آشنا کنیم.

تقی‌زاده تاکید کرد: اگر تمام جریان آموزش و پرورش به سمتی هدایت شود که دانش آموز با یک پشتکار دینی و پشتوانه فرهنگی بتواند رسالت اجتماعی خود را در جامعه انجام دهد، هیچ مشکلی در هیچ زمینه‌ای به ویژه در زمینه اجتماعی نخواهیم داشت.

وی در ادامه از پرداخت بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان طی هفته آینده خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری‌های به عمل آمده قول داده شده که در هفته آینده یک بخش عظیمی از مطالبات فرهنگیان به ویژه اضافه کاری و حق التدریس فرهنگیان پرداخت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، همچنین با اشاره به برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای فرهنگیان، خاطرنشان کرد: دوره‌های ضمن خدمت دوره‌های مصوب ملی هستند و هر برنامه‌ای که اعلام می‌شود ما هم ملزم به اجرای آن هستیم که در کنار این دوره‌های ملی دوره‌های استانی نیز داریم.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری دوره‌های ضمن خدمت به عنوان نخستین اولویت ما در سطح استان هستند، افزود: این دوره‌ها را اولویت خود می‌بینیم به دلیل که معتقد هستیم هر کس بخواهد خوب یاد بدهد باید خوب یاد بگیرید، بنابر این اولویتی است که باید به آن نگاه ویژه شود و هرگز نباید فراموشش کرد.

تقی‌زاده، برنامه‌های آموزش و پرورش خوزستان برای سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: در سال جاری برنامه‌ای تحت عنوان برنامه توسعه آموزش و پرورش استان با ۲۶ شاخص داشتیم که نخستین شاخص سوادآموزی بود که موفق شدیم بیشترین پوشش را داشته و رتبه نخست را در کشور کسب کنیم.

وی ادامه داد: دومین شاخص پیش دبستانی بود که باز هم با توسعه‌ای که در این زمینه به وجود آمد موفق به کسب رتبه نخست کشوری شدیم و به همین شکل درصدد هستیم که ۲۶ شاخص را دنبال کرده تا بر اساس یک معیار و ملاک علمی بتوانیم کارمان را دنبال کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، با اتمام فضاهای آموزشی نیمه تمام را یک اولویت کاری در راستای احیای فضاهای آموزشی خواند و متذکر شد: با توجه به کمبود اعتبارات و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمده سعی بر این است که فضاهای نیمه تمام اتمام شود که پس از اتمام این کار بتوانیم فضاهای جدیدی را نیز احداث کنیم.

تقی‌زاده در پایان اذعان داشت: البته در کنار اتمام فضاهای نیمه تمام، در برخی محل‌ها فضاهای جدیدی را نیز در دست احداث داریم و کلنگ آن‌ها به زمین زده شده است.

منبع:فارس

اشتراک مطلب با :