تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۶:۱۴
کد خبر : 20541

امام جمعه دزفول:آمریکا به تعهدات خود در مذاکرات هسته ای پایبند نیست

به گزارش دزنا۲۴”حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود:آمریکا قصد دارد با فرافکنی وانمود کند ایران بر اثر فشار ناشی از تحریم اقتصادی در مذاکرات هسته ای حاضر شده اما تاریخ ۳۵ ساله ایران اسلامی نشان می دهد که این موضوع واقعیت ندارد. وی افزود:آمریکایی […]

به گزارش دزنا۲۴”حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود:آمریکا قصد دارد با فرافکنی وانمود کند ایران بر اثر فشار ناشی از تحریم اقتصادی در مذاکرات هسته ای حاضر شده اما تاریخ ۳۵ ساله ایران اسلامی نشان می دهد که این موضوع واقعیت ندارد.

وی افزود:آمریکایی ها برخلاف توافق صورت گرفته از برداشتن تحریم ها سرباز زده و در حالی که ایران به تعهدات خود عمل کرده وحسن نیت خود را ثابت کرده ،آمریکا از زیر بار تعهدات خود شانه خالی می کند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد:دشمنان بدانند فرزندان ایران فرزندان مکتب عاشورا هستند و زیر بار زور و ذلت نخواهند رفت.

حجت الاسلام قاضی دزفولی در خصوص تحولات کشور یمن نیز گفت:آمریکا علیه هر ملتی که بخواهد استقلال داشته باشد توطئه می کند ، ولی ملت یمن با اتحاد انقلاب کرده و دست مستکبران را از کشورشان کوتاه کرد.

وی افزود:کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با حمایت از منصور هادی رییس جمهوری مخلوع یمن قصد بر هم زدن اتحاد و ایجاد تفرقه در این کشور را دارند اما انصارالله متوجه توطئه های آنها است.

امام جمعه دزفول در تشریح وضعیت اقتصادی کشور نیز گفت:برنامه ریزی مسوولان باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید داخلی باشد و باید اخذ مالیات جدی گرفته شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار کرد:در اجرای قانون مالیات مسوولان امر باید دقت کنند ، تا افراد گردن کلفت اقتصادی که پول های بادآورده دارند از پرداخت مالیات فرار نکنند.

وی در خصوص برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) در تنگه هرمز توسط پاسداران انقلاب اسلامی نیز گفت:جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده در ۳۵ سال گذشته خواهان صلح و ثبات در منطقه است لذا اگر دولت بتواند از طریق تنگه هرمز اقلام مورد نیاز کشور را وارد کرده و صادرات نفتی را انجام دهد در آن صورت سایر کشورهای منطقه خواهند توانست به داد و ستد پرداخته و امنیت نیز برقرار شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: کوچکترین حرکتی که امنیت ایران را به خطر اندازد دامنه این تهدید تمام منطقه را فرا خواهد گرفت و اگر ذره ای امنیت کشور ایران به خطر افتد ایران اسلامی با قدرت منافع دشمنان را به خطر خواهد انداخت.

وی افزود:پاسداران انقلاب اسلامی با برگزاری قدرتمند این رزمایش نشان دادند گزینه نظامی که دشمن روز میز مذاکره گذاشته نیز با شکست مواجه خواهد شد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول ، هشتم اسفندماه سالروز تربیت اسلامی و امور تربیتی به ابتکار شهیدان رجایی وباهنر را گرامی داشت و گفت:تربیت صحیح نقش مهم و سرنوشت سازی در رشد و بالندگی جامعه دارد.

وی ۱۳ جمادی الاول سالروز شهادت جانسوز حضرت صدیقه اطهر فاطمه زهرا (س) و ایان فاطمیه اول را تسلیت گفت و افزود:حضرت فاطمه (س) نخستین شهید راه امامت و ولایت است که در میان زنان عالم همتا ندارد.

خطیب جمعه دزفول، حضرت فاطمه (س) را نمونه یک انسان کامل دانست که همه مردم باید به این شخصیت والا اقتدا کنند.

وی از برگزاری همایش ملی شعر فاطمی در دزفول به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) خبر داد و به مردم توصیه کرد همچون سالهای گذشته حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند.

امام جمعه دزفول همچنین ۱۴ اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته احسان ونیکوکاری را گرامیداشت و گفت:طبق فرموده امام خمینی (ره) ، محرومان شایسته خدمت بوده و اگر فقرا را دریابیم رحمت الهی نیز نصیبمان می شود.

اشتراک مطلب با :