تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۷:۰۵
کد خبر : 20489

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول:دزفول در حوزه سلامت ۱۰ سال با وضعیت مطلوب فاصله دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴،عبدالرحیم صائمی نیا در آیین تجلیل از پرستاران دزفول در مجتمع فرهنگی سینمایی این شهر ، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار ، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بیش از ۲٫۵ میلیون نفر از مردم شهرهای دزفول ، شوش ، گتوند ، […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴،عبدالرحیم صائمی نیا در آیین تجلیل از پرستاران دزفول در مجتمع فرهنگی سینمایی این شهر ، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار ، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بیش از ۲٫۵ میلیون نفر از مردم شهرهای دزفول ، شوش ، گتوند ، آبدانان ، دره شهر و جنوب استان لرستان خدمات درمانی ارائه می کند ،گفت:در شهرستان دزفول عقب ماندگی در حوزه درمان وجود دارد که با تلاش صورت گرفته این کمبود در حال جبران است.

وی با بیان اینکه ، پرستاران شاغل در مراکز درمانی منطقه شمال خوزستان روزانه به ۳۰۰ بیمار در یک نوبت کاری خدمت رسانی می کنند ، افزود:اورژانس دزفول ظرفیت چهار هزار بیمار را دارد که به دلیل گستردگی حوزه فعالیت در این اورژانس به ۱۷ هزار بیمار خدمات رسانی می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به مشکلات پرستاران دزفول از جمله مشکل سیستم خنک کننده بیمارستان بزرگ دزفول، گفته:در سال آینده ۲۵ میلیارد ریال برای نصب وسایل خنک کننده در بیمارستان دزفول هزینه می شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از زحمات پرستاران گفت:مشکلات شغلی پرستاران شاغل در بیمارستان دزفول ، باید برطرف شود.

عباس پاپی زاده ، کار کردن در استان خوزستان با وجود شرایط خاص آب و هوایی را بسیار سخت و طاقت فرسا دانست و گفت:در شرایط بحرانی که به دلیل گرد و غبار ادارات در خوزستان تعطیل می شود ،پرستاران و کارکنان بیمارستان ها همچنان مشغول خدمت رسانی می باشند.

وی اظهار کرد :در نشستی که با حضور وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی برگزار شد مشکلات پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان خوزستان مطرح شد که وزیر قول داد مزایایی بابت حضور پرستاران در محل کار در ایام تعطیل در نظر بگیرد.

در این آیین ، عباس شیخی به نمایندگی از پرستاران شاغل در دانشگاه علوم پزشکی دزفول به تشرح مشکلات پرستاران و کادر بیمارستان پرداخت و گفت:با اجرای طرح تحول نظام سلامت و استقبال مردم از این طرح ، ظرفیت اشغال تخت در بیمارستان دزفول ۱۰۰ درصد شده لذا فشار کاری پرستاران و کادر درمانی بیمارستان نیز چند برابر شده است.

وی خواستار توجه به مشکلات روحی ، جسمی و مالی پرستاران و کادر درمانی بیمارستان به دلیل کمبود نیرو و فشار بالای ناشی از اجرای طرح تحول نظام سلامت شد.

شیخی همچنین بیان داشت:به رغم افزایش حجم کار پرستاران ، نیروی جدیدی جذب بیمارستان دزفول نشده و پرستاران با حداکثر توان جسمی و روحی به بیماران خدمت رسانی می کنند ، لذا توجه به مشکلات جامعه پرستاری دزفول ضروری است.

در این آیین از پرستاران نمونه شهرستان دزفول با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

اشتراک مطلب با :