تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۷:۳۱
کد خبر : 20405

بار دیگر ورود میهمان ناخوانده گرد و غبار گرد و غبار امروز داخلی نیست/ خوزستان تا عصر میزبان خاک است

به گزارش دزنا۲۴” چند روزی بود هوا کمی خوب شده بود و کم کم کابوس آن همه خاک را می‌خواستیم فراموش کنیم که امروز بار دیگر گرد و غبار بر چهره جای جای استان نشست و دل مردم را غبارآلود کرد. جالب است با وجود همه اطلاعات و آماری که این مدت مسئولان در رسانه‌ها […]

به گزارش دزنا۲۴” چند روزی بود هوا کمی خوب شده بود و کم کم کابوس آن همه خاک را می‌خواستیم فراموش کنیم که امروز بار دیگر گرد و غبار بر چهره جای جای استان نشست و دل مردم را غبارآلود کرد.

جالب است با وجود همه اطلاعات و آماری که این مدت مسئولان در رسانه‌ها اعلام کردند که « گرد و غبار اخیر داخلی است و هیچ ارتباطی به کشور عراق ندارد و …»، هواشناسی اذعان کرده گرد و غبار امروز داخلی نیست و ارتباط مستقیمی با کشور عراق دارد!

*گرد و غبار پایدار نیست

در همین ارتباط مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: گرد و غبار شکل گرفته در کشور عراق، امشب برخی شهرهای جنوبی استان را در بر می‌گیرد.

کوروش بهادری اضافه کرد: برخی از شهرهای جنوبی استان از جمله سوسنگرد، بستان، آبادان، خرمشهر و اهواز از امشب درگیر این وضعیت می‌شوند و تناسب با این رویه، شعاع دید تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این توده گرد و خاک تا چند ساعت در استان ادامه دارد اما پایداری زیادی نخواهد داشت.

*کاهش دمای هوا

اما در ادامه رئیس اداره هواشناسی آبادان نیز با اعلام وضعیت دما و رطوبت منطقه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان رطوبت شهرستان ۸۱ درصد، کمترین ۵۱ و رطوبت فعلی ۶۶ درصد است.

سعید ابراهیمیان با اشاره به اینکه دمای هوای آبادان نسبت به روز گذشته چهار درجه افزایش داشته است عنوان کرد: همچنین حداکثر میزان دما ۲۳ درجه سانتیگراد، کمترین ۹ و دمای فعلی ۱۱ درجه گزارش شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تشکیل توده غلیظ گرد و غبار در جنوب کشور عراق، احتمال آلودگی هوا و کاهش دید افقی در مناطق مرکزی، جنوبی و جنوب غرب استان وجود دارد که هم‌اکنون نیز شکل گرفته است.

ابراهیمیان عنوان کرد: رگبار پراکنده و غبارآلود بر منطقه حکمفرما خواهد بود و میزان دید به ۵۰۰ متر رسیده است.

رئیس اداره هواشناسی آبادان با اشاره به اینکه گرد و خاک امروز سراسر استان را فرا گرفته است بیان کرد: گرد و غبار تا اواخر وقت امروز(عصر) منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ما گرد و خاک در طول چند هفته گذشته زندگی مردم استان را با مشکل مواجه کرد به طوری که غلظت این پدیده در برخی شهرستان‌های استان به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید.

پدیده تندباد در آبادان و خرمشهر، انتشار گرد و خاک و کاهش شدید دید افقی را به همراه داشته است.

بیشتر شهروندان آبادان و خرمشهر به دلیل باد شدید از منازل خود خارج نشده و لنج‌ها و قایق‌های صیادی که در شمال خلیج فارس مشغول صید بودند در دهانه رودخانه بهمنشیر و اروند رود لنگر گرفتند.

منبع:فارس

اشتراک مطلب با :