تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۶:۴۱
کد خبر : 20402

امام جمعه دزفول: این عدالت نیست که یک استان را از آب محروم کنیم تا استان دیگر از آب بهره مند بشود/ چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است

به گزارش دزنا۲۴” حجت السالام قاضی گفت: دولت هم باید در مورد ریزگردها، مسئولانه و دلسورانه برخورد کند. تقصیر را به گردان دیگران انداختن و مسائل گذشته را مطرح کردن، مشکل مردم را حل نمی کند. حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز وحدت بخش جمعه این […]

به گزارش دزنا۲۴” حجت السالام قاضی گفت: دولت هم باید در مورد ریزگردها، مسئولانه و دلسورانه برخورد کند. تقصیر را به گردان دیگران انداختن و مسائل گذشته را مطرح کردن، مشکل مردم را حل نمی کند.

حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز وحدت بخش جمعه این هفته دزفول، ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: تقوای الهی، پرهیزگاری و رعایت حلال و حرام خدا نیاز انسان در همه عرصه های زندگی است.

شاید تشدید ریزگردها برای خوزستان رحمت باشد

حجت الاسلام قاضی، با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای مردم چند استان از جمله استان خوزستان توسط ریزگردها، با بیان اینکه شاید از جهتی تشدید مشکل ریزگردها برای ما رحمت باشد، ابراز کرد: تشدید این عامل باعث شد تا مسئولان توجه جدی به این مسئله داشته باشند.

وی با اذعان به اینکه ریزگردها متعلق به یک سال و دو سال پیش نیست، بلکه فرایند آن به دو دهه قبل بر می گردد، افزود: تا الآن مسئولین فقط حرف می زدند ولی کسی به آن توجه نمی کرد که با تشدید این امر توجهات به آن افزایش یافته ولی همچنان مردم از دولتمردان تحرک و سرعت بیشتر را مطالبه می کنند.

پروژه هایی مصوب حل مشکل ریزگردهای دولت قبل در دولت فعلی تعطیل شد

امام جمعه دزفول با تقدیر از رهبر انقلاب برای دستور به دولت برای رسیدگی به بحران ریزگردها، بیان کرد: دولت هم باید مسئولانه و دلسورانه برخورد کند. تقصیر را به گردان دیگران انداختن و مسائل گذشته را مطرح کردن، مشکل مردم را حل نمی کند.

وی تاکید کرد: پروژه هایی بود که در دولت قبل در زمینه حل مشکل ریزگردها تصویب شدند ولی در دولت فعلی تعطیل شد.

حجت الاسلام قاضی خواستار توزیع عادلانه منابع آب کشور شد و خاطر نشان کرد: باید استانها با هم تفاوتی نداشته باشند، چراغی که به خانه رواست ، به مسجد حرام است، اگر خشکسالی است باید برای همه باشد، و اگر وفور نعمت است باید برای همه باشد،

این عدالت نیست که یک استان را از آب محروم کنیم تا استان دیگر از آب بهره مند شود

وی با انتقاد از عملکرد ناعادلانه دولت در توزیع آب گفت: هم در “خشکسالی” و هم در “ترسالی” سهیمه برداشت از سرشاخه های دز و یا کارون هیچ فرقی نمی کند. اگر سالی “ترسالی” و وفور آب باشد، بردارید ولی اگر “خشکسالی” است، باید این خشکسالی بین استانی که آب از آن است و استانی که آب را به آن انتقال داده اند، تقسیم بشود. این عدالت است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تاکید کرد: این عدالت نیست که یک استان را از آب محروم کنیم تا استان دیگر از آب بهره مند شود که این ریزگردها تبعات آن است.

وی افزود: مسئله ریزگردها باید با سرعت، دقت و برنامه ریزی حل شود.

طوفان مردم دزفول در طوفان خاک

وی، بخش زیادی از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته را به تحلیل فرمایشات جامع و راهبردی رهبر معظم انقلاب در دبیدار با مردم آذربایجان شرقی بمناسبت ۲۹ بهمن سالروز قیانم مردم تبریز اختصاص داد و گفت: یکی از محوریی که حضرت آقا نسبت به آن تاکید و توجه فرمودند، تقدیر و تشکر از کار بزرگ ملت بزرگ ایران در حماسه ۲۲ بهمن بود.

حجت الاسلام قاضی افزود: مردم فهیم دزفول و خوزستان در آن طوفان خاک با شکوه هر چه تمام تر به صحنه آمدند و مشت محکمی به دهان دشمن زدند و نشان دادند که ملت همچنان در مسیر نظام و انقلاب راه پر افتخار خود ادامه می دهد.

خطیب جمعه دزفول، با اشاره به تحلیل شرایط اقتصادی و ارائه رهنمودهای اساسی برای شکوفایی اقتصاد کشور توسط رهبر انقلاب، اظهار کرد: تاکید ایشان بر مسئله اقتصاد مقاومتی و اینکه فرمودند خام فروشی نفت و صرف آن در امور جاری کشور آسان ترین راه پول درآوردند است که برخی از مسئولین در طول زمانهای مختلف ترجیح دادند از این پول آسان استفاده کنند و کشور را از این طریق اداره کنند.

گفتمان عدالت محوری، اقتضا می کند که گردن کلفت ها نتوانند از پرداخت مالیات فرار کنند

وی، گفتمان انقلاب اسلامی را گفتمان عدالت اجتماعی عنوان و افزود: برخی سرمایه داران کلانی که از دادن مالیات خودداری کرده و فرار می کنند مرتکب جرم می شوند و این گفتمان عدالت محوری، اقتضا می کند که سرمایه داران و گردن کلفت هایی که بیش از دیگران از امکانات کشور استفاده می کنند، نتوانند از پرداخت مالیات فرار کنند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: دولت برای اخد مالیات تنها به قشرهای ضعیف و آسیب پذیر و کارمندانی که حقوق جزئی دارند نچسبد بلکه عدالت ایجاب می کند که دولت مراقب گردن کلفت هایی باشد که با هزاران رانت از پرداخت مالیات فرار می کنند.

تاکید بر فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی

توجه و تاکید بر تولیدات داخلی بعنوان اساس اقتصاد کشور، دیگر رهنمود رهبر انقلاب بود که حجت الاسلام قاضی آن را مورد اشاره قرار داد و گفت: دستگاه های دولتی باید کالاهایی که مشابه داخلی دارند از تولیدات داخلی استفاده کنند و فرهنگ استفاده از محصولات ایرانی باید در جامعه نهادینه شود.

تلاش دشمن، فرسایشی کردن مذاکرات است

وی با تاکید بر اینکه محور مهم فرمایشات آقا، مذاکرات هسته ای و امور بین الملل بود، با تاکید بر استفاده حداکثری دشمن از حربه تحریم علیه ملت ایران، اظهار کرد: هدف اصلی دشمن، تحقیر ملت ایران و متوقف کردن حرکت عظیم ملت و نظام اسلامی به سوی تمدن نوین اسلامی است و می خواهند کشور را از مسیر پیشرفت باز برداند.

حجت الاسلام قاضی، تحلیل رهبری بر عدم برداشتن تحریم ها با پذیرش کامل خواسته های غربی ها را تحلیلی واقعی و منطبق با تجربیات و واقعیت ها دانست و افزود: تلاش دشمن، فرسایشی کردن مذاکرات است تا ملت را خسته کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با تاکید بر یک مرحله ای بودن توافق خاطرنشان کرد: ۱۸ سال از مذاکرات صلح خاورمیانه ” اسلو” می گذرد، در این مذاکرات بر سر کلیات توافق کردند و اینقدر بر سر جزئیات آن که در مورد فلسطین و اسرائیل بود، مذاکرات را فرسایشی کردند که به فراموشی سپرده شد.

وی تاکید کرد: اگر آنها بتوانند ما را یک گام به عقب برگردانند به طور قطع آنها امیدوار به هدف اصل خود که متوقف کردن نظام و انقلاب است، امیدوار می شوند و گامهای بعدی را بر می دارند.

حمله متقابل آقا…

خطیب جمعه دزفول ادامه داد: حضرت آقا، مثل همیشه تنها دفاع نکردند و بسیار حساب شده و با صلابت به دشمن هجوم هم کردند و فرمودند:«اگر بنا بر تحریم باشد، ملت ایران هم می نواند تحریم کند و این کار را خواهد کرد».

وی ایستادگی و مقاومت بر روی اصول و آرمانهای انقلاب را تنها راه پیش روی کشور عنوان و تاکید کرد: هیچ کس نمی تواند از اصول انقلاب و اهداف انقلاب به هر دلیلی کوتاه بیاید ذ چرا که هر وقت در مقابل دشمن کوتاه آمده ایم، ضربه خورده و هر وقت در مقابل زیاده خواهی های دشمن، ایستادگی کرده ایم، آنها را به عقب رانده ایم.

اوضاع یمن یادآور روزهای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی ایران

امام جمعه دزفول، در بخش دیگری از سخنان خود، اوضاع منطقه و بیداری اسلامی را مورد اشاره قرار داد و با ارزیابی آخرین تحولات یمن، گفت: اقدام کشورهای غربی و ارتجاع عرب در تعطیلی سفارتخانه های خود در یمن، نشان دهنده نگرانی آنها از انقلاب مردم یمن و یادآور اتفاقات روزهای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی، با اشاره به تدابیر و اقدامات عاقلانه و حکیمانه سران انقلاب مردمی یمن افزود: باید ملت استقلال طلب و آزادی خواه یمن با بصیرت و هوشیاری و مقاومت مراقب باشند و از انقلابشان حفاظت کنند تا بتوانند آنرا استمرار بخشند.

انتفقاد از تبعیض در تفسیر حقوق بشر

وی، همچنین، قتل سه دانشجوی مسلمان در آمریکا و قتل ۲۱ مسیحی بدست داعش در مصر را محکوم و با انتقاد از برخورد تبعیض آمیز مجامع بین المللی در تفسیر حقوق بشر گفت: همچنان مجامع بین المللی حاظر نیستند تا قتل مسلمانان در آمریکا را محکوم کنند و همچنان سکوت کرده اند.

امام جمعه دزفول، صدور بیانیه توسط وزارت خارجه آمریکا در حمایت از سران فتنه را مداخله جویانه و یکی دیگر از شیطنت های شیطان بزرگ برشمرد.

زینب به تنهایی یکی دانشگاه است/ تقدیر از دکتر سنگری

سوم جمادی الاولی، سالروز فاجعه اسف بار انفجار و تخریب حرم مطهر عسکریین در سال ۸۴ و پنجم جمادی الاولی ولادت حضرت زینب و روز پرستارمناسبت هایی بود که امام جمعه دزفول به آنها اشاره و اظهار کرد: حضرت زینب به تنهایی یکی دانشگاه است و درس هایی که این بزرگ آموزگار انسانیت به نوع بشر می دهد در واژه های علمی امروز نمی گنجد.

اول اسفند، سالروز حمله جنگنده عراقی به هواپیمای مسافربری ایران، که منجر به شهادت ۴۰ تن از جمله حجت الاسلام شیخ فضل الله محلاتی، نماینده امام در سپاه شد را تسلیت گفت.

تقدیر از محقق فرهیخته دکتر”محمدرضا سنگری” که در تهران از وی تجلیل شد، از دیگر نکاتی بود که خطیب جمعه دزفول به آن اشاره کرد.

اشتراک مطلب با :