تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۴:۱۹
کد خبر : 20358

همایش پزشکی تب و کنترل آن در دزفول برگزار شد

به گزارش دزنا۲۴” محمد درچین دبیر علمی این همایش در سخنانی گفت:این همایش به منظور بازآموزی پزشکان با هدف ارتقای سطح علمی آنان در رشته های مختلف با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد. ‘عبدالرحمان دزفولیان’ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: پزشکان برای درمان بیماران باید با پیشرفت های علمی در […]

به گزارش دزنا۲۴” محمد درچین دبیر علمی این همایش در سخنانی گفت:این همایش به منظور بازآموزی پزشکان با هدف ارتقای سطح علمی آنان در رشته های مختلف با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

‘عبدالرحمان دزفولیان’ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: پزشکان برای درمان بیماران باید با پیشرفت های علمی در زمینه پزشکی و درمان بیمارها آشنا شوند تا بتوانند برای هر بیمار ، داروی مخصوص و متناسب با وی را تهیه و معرفی کنند.

وی افزود:روش های گذشته جوابگوی تشخیص و درمان بیماری ها در شرایط فعالی نبوده و پزشکان باید شاخه های متفاوت آموزش در آموزش،پژوهش در آموزش و پژوهش در درمان را بازآموزی کنند.

دزفولیان گفت:طبق مصوبه جدید فارغ التحصیلان رشته های پزشکی تنها در صورتی به نظام پزشکی معرفی می شوند که در آزمون مهارت بالینی موفق شوند لذا پزشکان باید بدانند عملکرد آنها همواره مورد بررسی قرار می گیرد.

‘رضا صادقی’ متخصص بیماری های عفونی نیز در این سمینار علمی با بیان اینکه بعد از درد ، تب بیشترین علت مراجعه بیمار به پزشک می باشد ، از تب به عنوان یکی از علایم مهم بیماری ها نام برد و افزود:پزشکان بر اساس نوع تب می توانند بیماری را تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام کنند.

این متخصص بیماری های عفونی اظهار کرد:بیشترین دمای بدن فرد در ساعت ۱۶ به ۳۷٫۷ درجه و کمترین دمای بدن در ساعت شش صبح به ۳۶٫۶ درجه می رسد.

وی با اشاره به ارتباط افزایش دما و افزایش ضربان قلب گفت:یک درجه افزایش دمای بدن موجب افزایش ۴٫۴ ضربان قلب در دقیقه می شود.

این متخصص بیماری های عفونی برخی تب ها را نشانه سرطان در فرد دانست و ضمن معرفی داروهای کاهش تب به پزشکان گفت:برخی داروهای کاهنده تب عوارض دارد که باید پزشکان نسبت به این عوارض آگاه شوند.

‘ یوسف پریدار’ فوق تخصص گوارش و کبد نیز در این سمینار انواع تب با منشا ناشناخته را توضیح داد و با بیان اینکه برخی داروها موجب تشدید تب در فغرد بیمار می شوند ،گفت:آبسه دندان ،عفونت های بدنی و مصرف الکل می تواند موجب تب در بدن شود.

در این سمینار یک روزه علمی در خصوص تب در رشته های مختلف پزشکی سخنرانی شد و از فعالان سازمان نظام پزشکی با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

در حاشیه این سمینار نیز محصولات شرکت های مختلف دارویی ،بهداشتی ،گیاهی و تجهیزات پزشکی از کشورهای داخلی و خارجی به نمایش درآمد.

انجمن حمایت از بیماران هموفیلی و شرکت فارابی نیز محصولات دارویی و بهداشتی خود را در این نمایشگاه عرضه کرد.

همایش پیشگیری از بیمارهای قلبی نیز به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری دزفول،پنجشنبه در سالن سازمان عمران این شهرداری برگزار شد.

در این همایش علت بروز بیمارهای قلبی ، عروقی توسط دکتر سعادتی فر مورد بررسی قرار گرفته و راههای پیشگیری از آن ارایه شد.

بیمارهای قلبی و عروقی بیشترین علت مرگ و میر در جهان است.

اشتراک مطلب با :