تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۳:۴۹
کد خبر : 20355

سردار رئوفی: تحصن کنندگان مجلس ششم،کلیدداران امور کشور شده اند/شعار «سران فتنه اعدام باید گردند» که مردم سر دادند فراموش نشود/اگر خون وجانمان هم برود اجازه نمی دهیم فتنه گران کشور را به چالش بکشند

به گزارش شبکه خبری و اطلاع رسانی دزنا۲۴” یادوراه سرداران و ۷۵ شهید مسجد امام حسین(ع) شمالی دزفول در حالی با حضور گسترده اقشار مختلف مردم بویژه جوانان،فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا برگزار شد که حضور چشمگیر فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولین بلندپایه شهرستان در این یادواره جلب توجه می […]

به گزارش شبکه خبری و اطلاع رسانی دزنا۲۴” یادوراه سرداران و ۷۵ شهید مسجد امام حسین(ع) شمالی دزفول در حالی با حضور گسترده اقشار مختلف مردم بویژه جوانان،فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا برگزار شد که حضور چشمگیر فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولین بلندپایه شهرستان در این یادواره جلب توجه می کرد.

 

پیش از انقلاب تنها نامی از اسلام باقی مانده بود

سردار سرتیپ دکتر”عبدالمحمد رئوفی نژاد” فرمانده قرارگاه جهادکشاورزی سپاه پاسداران، با بیان اینکه در برهه ای از تاریخ و در زمانی اثرگذار در عالم بشریت بویژه جهان اسلام و شیعه حضور داریم ، گفت: هر چه زمان را پشت سر می گذاریم، آثار و عمق اثرگذار انقلاب را با عینیت ملاحظه می کنیم.

وی افزود: تنها کسی که ۳۶ سال پیش، عمق و تاثیر امروز انقلاب را به وضوح می دید حضرت امام(ره) بود.

این فرمانده ارشد نظامی با مقایسه اسلام امروز با اسلام پیش از انقلاب اظهار کرد: آن روز فقط اسمی از اسلام در جهان اسلام بود و اسلام در خدمت استکبار، صهیونسیت و درباریان بود و این اسلام سکوت، مصالحه و ملاحظه کاری خصوصیتی نداشت و در هیچ رویدادی در تاریخ جایگاهی نداشت.

فرمانده سابق لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) در دوران دفاع مقدس، با عنایت به اینکه تنها نامی از اسلامی باقی مانده بود خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با محوریت ولایت و امام و نقش آفرینی مردم با انگیزه دینی و اعتقادی در زمانی شکل گرفت که اسلام در غربت بود و اسلامی با این ابعاد اثر گذار را به دنیا معرفی کرد.

وی تاکید کرد: در حالی که از اسلام به معنای واقعی چیزی وجود نداشت، تبلیغات ضد دین که دین را افیون جامعه می دانست در حال تاخت و تاز بود و کار به جایی رسید که هجوم بی دینی، سکولار، کمونیسم و سوسیالیسم، گوش فلک را کر کرد چون از اسلام خبری نبود.

انقلاب، اسلام اثرگذار، الگو آفرین و نقش آفرین را بنا کرد

سردار رئوفی افزود: ولی انقلاب آمد و اسلام واقعی، اسلام ناب، اسلام مبارزه و اسلام ضد ظلم و ضد استکبار، اسلام اثرگذار، الگو آفرین و نقش آفرین را که کسی آن روز باورش نمی شد را بنا کرد.

آمریکا: رفتیم ولی زود برمی گردیم

این فرمانده باتجربه دفاع مقدس، با اشاره به سخن آمریکایی ها در اوایل انقلاب گفت: همه فکر می کردند انقلاب یک دوران احساسی است و در زمان کوتاهی همه چیز فروکش خواهد کرد و فروخواهد ریخت ، همین آمریکایی ها درروزهای اولیه انقلاب می گفتند که ما رفتیم ولی زود بر خواهیم گشت چون ارتش، اقتصاد، دانشگاه، مسائل فرهنگی و همه چیز دست آمریکایی ها بود.

وی ادامه داد: باور آمریکایی ها این بود که اگر آنها بروند پس از زمان کوتاهی ما از آنها می خواهیم که برگردند چون فکر می کردند که ما توانایی اداره ارتش، ایجاد امنیت و فرهنگ متکی به خود و مدیریت کشور را نداشتیم.

استکبار جهانی در این سالها هر چه داشت به میدان آورده است

این فرمانده ارشد نظامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی از مراحل سختی در طی ۳۶ سال گذشته است، خاطر نشان کرد: انقلاب آمد، اسلام واقعی معرفی شد. در دفاع از آرمانهای انقلاب، ایثار، دین باوری و از خودگذشتگی مرد در همه عرصه ها الگو شد و علی رغم همه توطئه ها، فرهنگ مقاومت و مجهادت نهادینه شد. ایثار و فداکاری و شهادت طلبی آرمان شد. استقلال به معنای واقعی، ملکه مردم ایران شد و خود اتکایی اصل شد.

دکتر رئوفی با بیان اینکه استکبار جهانی در این ۳۶ سال هر چه داشت به میدان آورده است، دلیل این دشمنی را قطع همه منافع آنها در ایران دانست و ابراز کرد: انقلاب آمد و اولین زیان جدی آن به منافع استکبار بود و در همه موضوعات راهبردی مافع آنها قطع شد به همین خاطر استکبار، دشمنی با ملت ایران را در دستور کار خود قرار داده و از هر فرصت، مانع، چالش و مخالفتی کوتاه نیامده و نخواهد آمد.

ما دفاع از انقلاب و تثبیت نظام را پشت سر گذاشته ایم

فرمانده قرارگاه جهاد کشاورزی سپاه اعلام کرد: امروز به این باور رسیده ایم و دنیا بداند که انقلاب ما همان انقلابی شد که امام پایه گذار ی کرد و ابعاد انقلاب همان طوری شد که امام ترسیم کرد و صدور انقلاب همان واقعیتی را رقم زد که آن روز امام بدنبال آن بود.

وی با تاکید بر اینکه دفاع امروز ما فقط از انقلاب نیست، خاطر نشان کرد: ما دفاع از انقلاب و تثبیت نظام را پشت سر گذاشته ایم. در دهه اول انقلاب تمام هدف ما حفظ انقلاب بود و تمام هدف و هجمه دشمنان داخلی و خارجی، ساقط کردن نظام بود ولی آن دوران گذشت.

سالها است که انقلاب اسلامی، از مرزهای ایران عبور کرده

فرمانده سابق لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) در دوران دفاع مقدس، ادامه داد: اهداف انقلاب، اثرگذاری انقلاب و ابعاد گسترده انقلاب از جغرافیای ایران اسلامی پا را فراتر گذاشته و سالها است که انقلاب اسلامی، از مرزهای ایران عبور کرده و به عراق، سوریه، لبنان و یمن رسیده است.

سردار رئوفی، ایران را الگوی همه حق طلبان و مبارزین با استکبار دانست و خاطر نشان کرد: ایران در شرایطی بسیار خطیر و در برهه ای بسیار سرنوشت ساز نه تنها برای خود بلکه برای دیگرانی قرار گرفته ایم که ما را لگو قرار داده اند.

شباهت سید حسن نصرالله و عبدالمالک الحوثی

وی با اشاره به انقلاب یمن، این انقلاب را الگو گرفته از انقلاب اسلامی ایران دانست و با بیان اینکه ما امروز دیگر مرزهای ایران اسلامی و انقلاب را تنها نمی بینیم چون دیگر ما تنها نیستیم، افزود:همان رابطه اعتقادی مرید و مرادی که بین “سید حسن نصرالله” در لبنان با رهبر معظم انقلاب وجود دارد، همان رابطه با همان عمق و اعتقاد بین “عبدالمالک الحوثی” رهبر انصار الله یمن و رهبری است.

فرمانده سابق لشکر ۴۱ ثار الله کرمان، ادامه داد: وقتی از عراق دفاع می کنیم، از انقلاب دفاع کرده ایم. وقتی شهیدی در جبهه های حلب می دهیم، شهید در جبهه های انقلاب اسلامی تقدیم کرده ایم. وقتی در مرزهای مشترک سوریه، لبنان و اسرائیل شهید می دهیم، سردار شهید می دهیم، دفاع از انقلاب می کنیم. چون عمق انقلاب به آنجا رسیده است.

عمق جمهوری اسلامی ایران …

این فرمانده باسابقه هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد: ما پرچم حق طلبی و استکبار ستیزی را در دنیا بالا برده ایم و هر کس در هر جای کره خاکی زیر این پرچم بیاید، وظیفه داریم از آن حمایت کنیم و نمی توانیم فقط نظاره گر باشیم

وی با اشاره به سخنان صریح فرمانده کل قوا، در ضدیت و دشمنی با اسرائیل گفت: روزی با سکوت کارها انجام می شد ولی امروز همه چیز علنی شد چون، دشمن همه چیز را علنی کرده و عقبه همه این ها را انقلاب اسلامی می داند.

سردار عبدالمحمد رئوفی نژاد افزود: ما به این باور رسیده ایم وقتی بغداد و سوریه را نجات می دهیم، از انقلاب دفاع می کنیم و وقتی در کنار حزب الله و حماس می جنگیم در جبهه دفاع از انقلاب جنگیده ایم و بُرد و عمق انقلاب آنجاست.

فرمانده سابق لشکر ۴۱ ثارالله کرمان با مقایسه شرایط ایران در امروز و اوایل انقلاب، ادامه داد: روزی برای امنیت خودمان در کوچه و خیابانها، خانه به خانه به دنبال پیداکردن خانه های تیمی منافقین بودیم و برای برقراری امنیت کشور خودمان می جنگیدیم ولی امروز برای ایجاد امنیت لبنان، عراق و سوریه می جنگیم. از کجا به کجا رسیدیم!!!

نگاه مظلومین دنیا به ایران است

وی کمک به مظلومین و مسلمانان دنیا را وظیفه و رسالت سنگین انقلاب بر دوش انقلابیون و ملت و مملکت ایران اسلامی برشمرد و تصریح کرد: نگاه آنها، انتظار آنها و الگو ی آنها ایران است .

این فرمانده ارشد نظامی ابراز کرد: دیروز فرهنگ مقاومت و جبهه های مقاومت در ایران شکل گرفت و امروز ایران، محور همه مبارزین و مجاهدین جبهه های اسلامی است و سنگرهای اسلامی در مقابل صهیونیستها در گوشه گوشه دنیا به ویژه خاورمیانه برپا شده و همه به برکت انقلاب است.

قنیطره و حضور متفاوت ایران پس از ۳۶ سال

سردار رئوفی، فرمانده سابق لشکر زنجان افزود: زمانی ارتش شاهنشاهی ایران در قنیطره، نیروی حافظ صلح داشت تا از منافع اسرائیل محافظت کند ولی امروز در همان منطقه جمهوری اسلامی، برای دفاع از منافع اسلام و مقابله با صهیونیست ها شهید می دهیم.

یک وحدت ناگفته و نانوشته در جهان اسلام در حال اتفاق است

وی به شکل گیری یک وحدت سراسری در جهان اسلام اشاره و اظهار کرد: امروز یک وحدت ناگفته و نانوشته در جهان اسلام در حال اتفاق است، وحدتی که به سرعت در حال شکل گیری است، و کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

امروز شهدای ما، شهدای جهان اسلام هستند

فرمانده سابق لشکر کرمان با اذعان به اینکه بیداری اسلامی الگو گرفته از جمهوری اسلامی است، گفت: امروز شهدای ما، تنها شهدای ایران اسلامی و انقلاب اسلامی نیستند بلکه شهدای جهان اسلام هستند و آن در جبهه وحدت و اتحاد اسلامی است که در حال اتفاق است.

سردار دکتر محمد رئوفی حرکت در این مسیر را یک حرکت شتابنده در جهت نیل به اهداف بلند مدت و آرمانهای راهبردی نظام عنوان و اظهار کرد: لازمه حفظ همه این موقعیت و فرصت و استفاده از آن، مراقبت از مسائل داخلی کشور است.

اگر در فتنه ۸۸، دشمن به درصدی از اهدافش می رسید خبری از بیداری اسلامی نمی شد

استاندار سابق زنجان، وحدت را لازمه کنونی کشور دانست و با اشاره به فتنه ۸۸ خاطر نشان کرد: اگر در فتنه ۸۸، دشمن به درصدی از اهدافش می رسید خبری از بیداری اسلامی نمی شد چون این انقلاب ها و تغییر ساختارها در منطقه خاورمیانه دل به ایران بسته بودند.

وی با تاکید بر اینکه هر چالش و موضوعی که باعث خدشه وحدت در داخل کشور شود آثار آن در بیرون از مرزها خود را نشان می دهد، اذعان کرد: وحدت، انسجام و یکدلی داخلی ما موضوعی است که از بیرون نظاره گر آن هستند. تا دیروز فقط خودمان به این وحدت داخلی نیاز داشتیم، ولی امروز این وحدت هم نیاز داخلی خودمان است و هم نیاز و موجب دلگرمی بیرون از کشور است چرا که بیرون هم به نظام ما تکیه کرده و دل بسته اند.

دکتر رئوفی افزود: باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم که هیچ چالش، مشکل و تفرقه ای با هر دلیل و بهانه ای در کشور اتفاق بیفتد.

برخی به دنبال تکرار مجلس ششم در کشور هستند

استاندار سابق کرمان، با خاطر نشان کردن آغاز فعالیت ها و برنامه ریزی های انتخاباتی مجلس، با بیان اینکه برخی ها فکر می کنند فرصتی پیش آمده و به دنبال تکرار مجلس ششم در کشور هستند، با اشاره به تحصن نمایندگان مجلس ششم، تصریح کرد: ۱۴۰ نفر از نمایندگان مجلس ششم، ۲۸ روز در مجلس علیه نظام و فشار به رهبری برای تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس هفتم تحصن کردند و در خاتمه تحصن خود خطابه ای بی ادبانه در هجمه به ولایت فقیه قرائت نمودند.

وی خواستار بازگویی و مطالعه این وقایع تاریخی کشور شد و افزود: در این مدت، چه ماجراها و خباثت های فراوانی از جانب چه افراد و جریاناتی در کشور اتفاق افتاد که با هزینه های بسیار آنها را پشت سر گذاشتیم.

تحصن کنندگان آن روز مجلس ششم، کلیدداران امروز امور کشور شده اند!

فرمانده باسابقه دفاع مقدس، ابراز کرد: امروز کار به جایی رسیده که تحصن کنندگان آن روز مجلس، کلیدداران امروز امور کشور شده اند! چه اتفاقی افتاده است.

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ که بارها و بارها رهبری به عنوان “فتنه” از آن یاد کرد، و آثار مخربش را بارها و بارها تبیین کردند هنوز خیلی از آنها باور ندارند که فتنه ای اتفاق افتاده است. تا می گویی “سران فتنه”، می گویند اصلا “فتنه” کجاست که “سران فتنه” داشته باشد.

شعار مردم در ۹ دی ۸۸: سران فتنه اعدام باید گردند

دکتر رئوفی، شعار مردم در ۹ دی ۸۸ را یادآور شد و اظهار کرد: شعارهای مردم در۹ دی را فراموش نکنید! شعار مردم در کل کشور، این بود که «سران فتنه اعدام باید گردند» اما ملاحظه کاری به جایی رسیده که می گویند، فتنه ای نبوده است و امروز این موضوع در انتخابات نیز مطرح است.

خط قرمز ما فتنه است/ قطعا شورای نگهبان به موضوع فتنه برای تایید صلاحیت آقایون باید دقت و جدیت بیشتری داشته باشد

فرماندار سابق کرمان تاکید کرد: فریاد ما بچه های انقلابی، ولایی، ارزشی، جبهه ای، خانواده شهدا و کسانی که دلشان با انقلاب است و وجودشان در خدمت انقلاب بوده و هست،این است که «خط قرمز ما فتنه است».

وی ادامه داد: قطعا شورای نگهبان حساس تر از هر کس دیگر، به موضوع فتنه برای تایید صلاحیت آقایون باید دقت و جدیت بیشتری داشته باشد.

رئوفی با بیان اینکه در مرحله ای نیستیم که ریسک کنیم و ملاحظه چند نفر را کنیم تا دوباره همه چیز را به هم بریزند، گفت: یکی از شاخص های رد صلاحیت هر کاندیدی در کل کشور در هر پست و منصبی که بوده و یا هست، بحث فتنه است که آیا در فتنه بوده و یا نه!

مردم انقلابی همواره در صحنه بوده و هستند

فرمانده سابق لشکر ظفرمند ۷ حضرت ولی عصر(عج) خوزستان، با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم از این موضوع کوتاه بیاییم، خواستار هوشیاری مردم در این زمینه شد و گفت: مصلحت اندیشی به جایی رسیده که آقایون فکر می کنند خبری شده، نه خیر! مردم انقلابی همواره در صحنه بوده و هستند.

اگر خون و جانمان برود اجازه نمی دهیم فتنه گران بار دیگر کشور را به چالش بکشند

وی تاکید کرد: اگر خون و جانمان برود اجازه نمی دهیم کشور را در این برهه حساس حتی برای یک لحظه دچار خدشه، چالش و مشکل کنند که اگر کوتاه بیاییم جواب شهدا و خانواده شهدا را نمی توانیم بدهیم.

این فرمانده باسابقه دفاع مقدس افزود: حکمت و فلسفه زنده ماندن ما پس از دوران دفاع مقدس این است که از این فریاد ها بزنیم تا کسی به این انقلاب دست درازی نکند.

فتنه گران تصور نکنند که میدان برای فتنه انگیزی دوباره آنها باز است

دکتر رئوفی، فتنه ۸۸ را فتنه ای بزرگ، خطرناک و پرهزینه توصیف و خطاب به فتنه گران گفت: فتنه گران تصور نکنند که میدان برای فتنه انگیزی دوباره آنها باز است، نه! این خبرها نیست. همه در میدان هستند و حافظه جامعه و مردم هنوز آن فتنه را فراموش نکرده است.

فتنه گران دزفول، به هر دری هم بزنند، تایید هم شوند، بالاخره رأی از مردم می خواهند

وی مقطع کنونی کشور را بسیار حساس و انتخابات آینده را رخدادی سرنوشت ساز برشمرد و خاطر نشان کرد:همه باید هوشیار باشیم تا اگر کسی به هر دلیل از فیلتر شورای نگهبان، در رفت و بیرون آمد ما که می شناسیم. در این دزفول نمی شناسیم چه کسی در فتنه بود؟ کیست که نشناسد؟ آدم هایی که سطح برخی از آنها سطح کاندید شدن هم هست. نمی شناسیم؟ به هر دری هم بزند، تایید هم بشود، بالاخره رأی از مردم می خواهد، ما که آنها را می شناسیم، کوتاه نخواهیم آمد.

وی ادامه داد: هوشیارانه، همه چیز و همه کس را رصد کنیم چرا که فعالیت این جریان فتنه گر در کل کشور و در دزفول شروع شده است.

جریانات داخلی حربه اقتصادی در کشور را پر رنگ نکنند

فرمانده قرارگاه جهاد کشاورزی سپاه، در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از پر رنگ کردن حربه تحریم توسط برخی جریانات در کشور گفت: یک اتفاقاتی در کشور افتاد که انگار تحریم دو سال است به نظام تحمیل شده است. با چه هدف، منطق و انگیزه ای، حربه تحریم در کشور را اینقدر پر رنگ می کنند که از یک هفته قبل از هر مذاکره ای در بازار فروشنده قیمت نهایی را منوط به نتیجه مذاکرات می کنم، واقعا شرایط کشور همین است؟! چه افراد و جریاناتی بدنبال این است؟

اگر می خواستیم در مقابل فشارهای دشمن، دست ها را بالا ببریم این کار را در جنگ انجام می دادیم

سردار رئوفی خواست دشمن از فشارهای اقتصادی را تسلیم شدن در برابر خواست آنها عنوان و اظهار کرد: اگر قرار شد این اتفاق بیفتد در دهه اول انقلاب این اتفاق می افتاد، در جبهه و جنگ مهمات هم تحریم بود، حتی سیم خاردار هم نمی دادند. اگر می خواستیم در مقابل فشارهای دشمن، دست ها را بالا ببریم و از ارزشهای اسلام عدول کنیم این کار در صحنه پر مخاطره جنگ اتفاق می افتاد.

وی با بیان اینکه حربه تحریم را آن چنان پر رنگ کردند که انگار لحظه لحظه زندگی مردم به مذاکره گره خورده است ولی این چنین نیست، خطاب به مسئولین و جریانات سیاسی گفت: حربه تحریم را پررنگ نکنید!!

آی آمریکا خزانه خالی است…

فرمانده قرارگاه کشاورزی سپاه پاسداران بیان کرد: می خواهید شروع به کار کنید، می گویید:«آی آمریکا خزانه خالی است»، یعنی بدو بیا، اینها را نگفتند؟، نگفتند«وضع اقتصادی فرو ریخته است»، «هیچی نیست». یعنی اینکه در شرایطی هستیم که فشار بیاورید دارید نتیجه می گیرید.

سردار عبدالمحمد رئوفی نژاد، افزود: فشاری که آمریکایی ها در بحث مذاکرات هسته ای در طول دو سال اخیر آورده بیش از ۱۰ برابر فشارهایی است که قبل از آن به کشو وارد کرده اند.

تذکر، توصیه، نصیحت، نهیب و هشدار رهبری

وی تاکید کرد: نگرانی و دغدغه رهبری در دو سال گذشته در قالب تذکر، توصیه، نصیحت، نهیب و هشدار به این موضوع، تا قبل از این سابقه نداشته است.

فرمانده قرارگاه کشاورزی سپاه، با اذعان به اینکه دلیل پر رنگ کردن حربه تحریم در کشور وارد کردن فشار به مردم است تا مردم به مسئولین فشار بیاورند و مسئولین هم اجازه دهند برخی اتفاق بیفتد، اظهار کرد: آیا این مصلحت نظام است؟ برخی جریانات سیاسی کشور، منافع ملی را اصل قرار نداده اند و منافع راهبردی آنها منافع ملی نیست و امروز منافع طیفی و جناحی بر منافع راهبردی و ملی نظام ارجحیت پیدا کرده است.

وی همچنین با اشاره به زیاده خواهی آمریکا در مذاکرات هسته ای گفت: الان در قضیه هسته ای یک قدم عقب آمدیم، آنها ده قدم جلو آمدند، فردو تعطیل شد، اصفهان تعطیل شد،غنی سازی ۲۰ درصد تعطیل شد و به این مقدار نیز قانع نشده اند.

مشکل آمریکایی ها، اصل اسلام است

این فرمانده ارشد نظامی افزود: فکر نکنید مشکل آمریکایی ها و غربی ها امام و یا رهبر انقلاب است،نه! آنها به اصل اسلام و هویت ما کار دارند و برداشتن تحریم نیز به قیمت دست برداشتن ما از اسلام است.

مردم دزفول با هوشیاری در انتخابات برگ افتخار دیگری به کارنامه خود اضافه می کنند

سردار سرتیپ دکتر عبدالمحمد رئوفی نژاد با تصریح به اینکه امروز ملت هوشیار و تیزبین ما در صحنه حاظر هستند و همه چیز را رصد می کنند، خاطر نشان کرد: ما مردم دزفول که به همه چیزمان افتخار می کنیم، به حضور و نقش آفرینی خود در دفاع مقدس، به شهدایی که که در راه انقلاب و نظام داده ایم، افتخار می کنیم. هر تصمیم و اقدام ما باید در راستای مسیر انقلاب آنچنان دقیق عمل کنیم که افتخاری دیگر در کارنامه درخشان مردم پر افتخار دزفول باشد و همه در مقابل هر فعل و انفعال و اتفاقی در شهر مسئول هستیم.

منبع:وبلاگ پلاک

اشتراک مطلب با :
, , , , , , , , , ,
  1. آزاده Germany Unknow Browser Unknow Os گفت:

    زنده باد سردار رءوفی نژاد