تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۰:۴۷
کد خبر : 20294

مرگ تالاب‌ها علت اصلی حمله ریزگردها به خوزستان است

به گزارش دزنا۲۴” جواد سعدون‌زاده دیشب در جلسه مشترک شوراهای اداری شهرهای آبادان و خرمشهر در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، با بیان اینکه موضوع ریزگردها در استان خوزستان به یک تهدید تبدیل شده است، اظهار کرد: اکنون که گوش دولتمردان به این موضوع معطوف شده باید از فرصت ایجاد شده در جهت […]

به گزارش دزنا۲۴” جواد سعدون‌زاده دیشب در جلسه مشترک شوراهای اداری شهرهای آبادان و خرمشهر در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، با بیان اینکه موضوع ریزگردها در استان خوزستان به یک تهدید تبدیل شده است، اظهار کرد: اکنون که گوش دولتمردان به این موضوع معطوف شده باید از فرصت ایجاد شده در جهت انجام اقدامات اساسی بکوشیم.

*مرگ تالاب‌ها علت اصلی حمله ریزگردها به استان خوزستان

وی با اشاره به اینکه موضوع مرگ تالاب‌ها علت اصلی حمله ریزگردها به استان خوزستان است، اضافه کرد: به رغم نقش موثر و مهم تالاب شادگان در اشتغالزایی، حفظ محیط زیست و گردشگری در استان، اما به دلیل برداشته‌های غیرکارشناسانه از سرشاخه‌ها به وضعیت خشک رسیده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تالاب هورالعظیم نیز دارد روزهای آخرش را سپری می‌کند تصریح کرد: سد کرخه اکنون ۲۰ درصد از ظرفیت اصلی خود را دارد و مابقی آن خشک شده است.

سعدون‌زاده با اشاره به عملیات آبگیری سد سیمره در بالادست، یادآور شد: با این کار ناقوس خشک شدن سد کارون به صدا درآمده است.

وی گفت: باید در یک هم‌پوشانی استاندار خوزستان و نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی ظلم وارده به مردم را فریاد بزنیم تا به این ترتیب مسئله آب خوزستان را حل کنیم.

سعدون‌زاده افزود: اگر این فرصت را از دست بدهیم باید در انتظار مرگ حتمی خوزستان باشیم، باید قبل از اینکه به سراشیبی سقوط کشیده شویم اقدامات عاجلی را به انجام برسانیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با قدردانی و اعلام حمایت از استاندار خوزستان، اظهار کرد: عدم انتقال آب سرشاخه‌های کارون که بر اساس پیگیری‌های مجدانه استاندار خوزستان انجام شد در حافظه تاریخ می‌ماند.

وی با تاکید بر استفاده استاندار از نخبگان و افراد توانمند در سطح استان، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت نخبگان می‌توانیم در خاورمیانه حرف اول را بزنیم.

سعدون‌زاده یادآور شد: باید با استفاده بهینه از فرصت‌های حاصله در استان خیزش بلندی را در خوزستان ایجاد کنیم.

*فاجعه ملی با انتقال آب از سرشاخه‌های کارون

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری بی‌حاصل هشت ساله ریزگردها، گفت: انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به این فاجعه ملی می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه کارون در سال ۵۱ به عنوان میراث ملی به ثبت رسیده است، افزود: ما بحث ملی داریم با کسانی که با انتقال آب از سرشاخه‌ها، مهمترین استان کشور به لحاظ اقتصادی را با بحران جدی مواجه می‌کنند.

سعدون‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: اقتصاد و مقوله اقتصادی پاشنه آشیل انقلاب ما است و بحث تحریم‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری در مقوله اقتصاد این خطر اساسی را برجسته و آشکار می‌کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز هر تلاشی برای تنظیم معیشت مردم یک کار انقلابی است و حتی یک عبادت عظیم است که در ذهن هیچ کس نمی‌گنجد.

*اقتصاد مقاومتی تکیه زدن بر ظرفیت‌های بی‌بدیل داخلی است

وی با بیان اینکه دشمنان درصدد ایجاد گسست در میان مردم و مسئولان هستند، یادآور شد: تهاجم فرهنگی دشمن در راستای شدت بخشیدن به این شکاف صورت گرفت اما خوشبختانه هیچ نتیجه‌ای از آن حاصل دشمنان نظام نشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از ۲۵ سال تحریم‌های هوشمندانه، فرمول مقام معظم رهبری و یا فن بدل ایشان که همان اقتصاد مقاومتی یعنی همان تکیه زدن بر ظرفیت‌های بی‌بدیل داخلی است، توانست شرایط را به نفع ایران تغییر دهد.

سعدون‌زاده در پایان افزود: بر اساس مدیریت جهادی که اندیشه و افق آن در اندیشه مدیران و جمهوری اسلامی است، امید می‌رود تا در یک همپوشانی ملی، مدیران در این تدبیر باشند تا بتوانند ظرفیت‌ها را بارور کنند.

منبع:فارس

اشتراک مطلب با :