تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۴:۳۷
کد خبر : 20233

اجرای ۶۸۱ پروژه محرومیت زدایی توسط سپاه در خوزستان

 به گزارش دزنا۲۴” سردار سید ضیاءالدین حزنی ظهر امروز در همایش دومین افتتاحیه طرح‌های محرومیت زدایی قرارگاه کربلا در اتاق بازرگانی خرمشهر، اظهار کرد: سپاه با مردم رشد کرده است و در تمام احوال در کنار مردم بوده است و فرماندهان آن نیز از مردم و از همین روستا‌ها هستند. وی ادامه داد: سپاه در […]

 به گزارش دزنا۲۴” سردار سید ضیاءالدین حزنی ظهر امروز در همایش دومین افتتاحیه طرح‌های محرومیت زدایی قرارگاه کربلا در اتاق بازرگانی خرمشهر، اظهار کرد: سپاه با مردم رشد کرده است و در تمام احوال در کنار مردم بوده است و فرماندهان آن نیز از مردم و از همین روستا‌ها هستند.

وی ادامه داد: سپاه در شرایط سخت و بحرانی در کنار مردم بوده است و این سپاه مردمی زیر نظر امام راحل شکل گرفت و در کنار تمام مسئولیت‌هایی که به آن واگذار شده به ارائه خدمات به مردم می‌پردازد.

فرمانده قرارگاه قرب کوثر با تاکید بر اینکه انجام کارهای خدماتی و اقداماتی همچون محرومیت زدایی جزو شرح وظایف سپاه نیست، تصریح کرد: وظایف سپاه کاملا مشخص است، سپاه وظیفه دفاع از انقلاب اسلامی ایران را دارد اما به شکلی ساخته شده که مایل است در کنار مردم به انجام مسئولیت‌های خود بپردازد.

وی به اقدامات انجام شده توسط سپاه اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی توسط سپاه در مناطق مرزی، حساس و صعب العبور انجام گرفته است و تمام سپاه اعم از ۳۱ سپاه و تمام قرارگاه‌ها آن را انجام داده یا در حال انجامند.

حزبی در ادامه بیان کرد: سپاه وظیفه دارد به نحویی تمام مسئولان را وادار به کار کند تا محرومیت از سطح کشور برطرف شود.

وی به کارهای عمرانی انجام شده توسط سپاه در خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: از ما خواسته شده تا محرومیت‌های خرمشهر را منتقل کنیم، ما مناطق محروم‌تر از خرمشهر را هم دیده‌ایم و این مطلب را منتقل کرده‌ایم و در مورد خرمشهر خواهان تسریع اقدامات در حال اجرا خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه قرب کوثر با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای محرومیت زدایی در خوزستان، اظهار کرد: با همکاری قرارگاه کربلا و سپاه حضرت ولیعصر (عج) ۶۸۱ پروژه توسط سپاه در این استان انجام شده که اعتباری معادل ۱۶ میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان برای این منظور اختصاص داده شده است.

وی بر شماری این پروژه‌ها پرداخت و تصریح کرد: احداث ۱۱۳ مسجد و حسینیه، ۳۲ غسالخانه، ۲۰ مجموعه ورزشی روباز، پنج خانه عالم، هشت خانه بهداشت، ۶ باب کتابخانه، هفت مورد جاده با کیلومتر مختلف و احداث مصلای اهواز از جمله اقدامات انجام گرفته در خوزستان است.

حزنی اضافه کرد: احداث ۲۴ گلزار شهدا، ۳۵ پل، ۳۶ مورد آبرسانی و لایروبی قنات در ۱۰۰ روستا و در کل ۶۸۱ پروژه انجام گرفته توسط سپاه دراستان خوزستان در این مدت کوتاه است.

وی از انعقاد دو قرارداد در راستای اجرای طرح‌های محرومیت زدایی در خوزستان خبر داد و اظهار کرد: به غیر از این ماموریت‌ها، یک ماموریت دیگر نیز داریم که برای اجرای آن دو قرارداد با سپاه خوزستان و قرارگاه کربلا منعقد کرده‌ایم.

فرمانده قرب کوثر قرارگاه خاتم الانبیا (ص) از برگزاری جلسه‌ای مشترک میان سردار جعفری و رئیس جمهور خبر داد و افزود: در این جلسه خوزستان و به طور ویژه خرمشهر و آبادان و حاشیه شهر اهواز در برنامه‌های محرومیت زدایی قرار گرفتند.

وی همچنین بیان کرد: امروز در افتتاح یک نهر با حضور استاندار خوزستان بوده‌ایم و این قول را می‌دهیم که تمام انهار را که نیاز به بازسازی و لایروبی دارد را انجام و مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم تا رونق و شادمانی روستا‌ها مثل زمان گذشته بازگردد.

حزنی در پایان از تمام مسئولان و پشت میز نشیانان خواست تا هرکدام به سهم خود انجام وظیفه کرده و وظایف خود را به نحوی مفید و شایسته و برای رفع محرومیت‌ها انجام دهند.

منبع:فارس

اشتراک مطلب با :