تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۸:۲۸
کد خبر : 18181

خطیب جمعه دزفول:ارتقای فرهنگ عمومی جامعه در گرو ارتقای فرهنگ مطالعه است /فرودگاه دزفول وضعیت نابسامانی دارد

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) ۲۶ آبانماه روز کتاب و کتابخوانی را گرامیدشت و افزود:متأسفانه میزان متوسط مطالعه و کتابخوانی در کشور پایین است در حالی که در دیگر کشورها مردم از کوچکترین فرصت خود در مترو،قطار ،اتوبوس و […]

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) ۲۶ آبانماه روز کتاب و کتابخوانی را گرامیدشت و افزود:متأسفانه میزان متوسط مطالعه و کتابخوانی در کشور پایین است در حالی که در دیگر کشورها مردم از کوچکترین فرصت خود در مترو،قطار ،اتوبوس و محافل عمومی برای مطالعه استفاده می کنند.

وی ضمن تأکید بر لزوم همکاری همه دستگاه های فرهنگی برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه گفت:باید کودکان را از کودکی با فرهنگ مطالعه مأنوس کرد و بخشی از هزینه های خانواده را به خرید کتاب اختصاص داد تا کودکان از سنین پایین به مطالعه بپردازند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی ۲۶ آبانماه روز خودکفایی محصول استراتژی کشور (گندم) را گرامیداشت و افزودبا تلاش زارعین کشور در تولید محصول گندم به خودکفایی رسید که باید این امر توسعه یافته وعلاوه بر خودکفایی در تولید به دنبال صادرات نیز باشیم تا برای تأمین قوت اصلی مردم محتاج دیگر کشورها نباشیم.

امام جمعه دزفول تولید داخلی را ستون فقرات اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:رونق اقتصادی با تولید داخلی و فعال کردن ظرفیت های درونی کشور حاصل می شود .

وی افزود:اگر به تولد داخلی بها داده شود همه مشکلات کشور از جمله ازدواج،اشتغال،اعتیاد و دیگر مشکلات رفع می شود و کشور به خودکفایی می رسد.

خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول گفت:مذاکرات هسته ای در حالی در مسقط عمان انجام شد که سیاست های دوگانه آمریکا مشهود بود ه و و در حالی که آمریکا در مذاکرات دست همکاری به سوی ایران دراز کرده بود همزمان اوباما در واشنگتن اتهام دروغین به ایران نسبت داد و ایران را تروریست نامید.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار کرد :اوباما در حال حاضر در بدترین شرایط بسر می برد از طرفی حزب رقیب اوباما در کنگره پیروز شده ،در سوریه بر خلاف سرمایه گذاری آمریکا و هم پیمانانش شکست خورده اند و در عراق در مقابله با داعش ایران حرف اول را می زند این درحالی است که تیم مذاکره کننده ایران با پشتیبانی مردم و مقام معظم رهبری در بهترین شرایط بسر می برد.

وی گفت:تیم مذاکره کننده نباید ذره ای در مقابل زیاده خواهی طرف های مقابل کوتاه بیاید و به اندازه سر سوزنی در مقابل حقوق بحق مردم عقب نشینی نکند.

امام جمعه دزفول به پافشاری تیم هسته ای بر حقوق ملت ایران تأکید کرد و گفت:ملت ما تحریم ها را تحمل کرده و در مقابله با دشمن باید استقامت کند تا پیروز شود زیرا هدف تیم مذاکره کننده تحمیل کردن به ایران است ولی باید بداند تیم ایرانی با قدرت،عزت و قدرت در مقابل زیاده خواهی های اروپا ایستاده و ذره ای کوتاه نمی آید.

خطیب جمعه دزفول به وضعیت نابسامان فرودگاه دزفول و کم شدن پروازها اشاره کرد و گفت:این فرودگاه در حال تعطیلی است لذا مسوولان باید به فرودگاه دزفول به عنوان شاهرگ توسعه و پیشرفت شمال خوزستان توجه کنند و شرکت عقاب عسلویه اجازه دهد اداره فرودگاه های کشور وارد عمل شده و مشکلات این فرودگاه را حل کند .

وی افزود:اگر این فرودگاه تعطیل شود مسوولان در مقابل مردم مسوول خواهند بود زیرا فرودگاه دزفول بار سنگینی از بار فرودگاه اهواز برداشته بود وهمه پروازها پر انجام می شد.

اشتراک مطلب با :
  1. ارم Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

    خدارحمت کند تیمسارکریم عصاره، پس از ایشان فرودگاه دزفول رو به افول میرود….