تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۷:۲۰
کد خبر : 18153

دکترعصاری :دانشگاه جندی‌شاپور نخستین نهضت و مکتب علمی جهان در ایران است

محمدرضا عصاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴” به‌مناسبت روز جهانی علم اظهار کرد: امروز ما برای تربیت نسل آینده کشورمان، باید جامعه‌ای دانش‌محور و آگاه داشته باشیم و برای شناسایی چالش‌های جدید پیش‌رو، علم را به خدمت بگیریم و به دنبال پاسخ‌ها و راه‌حل‌های نوآورانه باشیم. وی اضافه کرد: به همین دلیل است […]

محمدرضا عصاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴” به‌مناسبت روز جهانی علم اظهار کرد: امروز ما برای تربیت نسل آینده کشورمان، باید جامعه‌ای دانش‌محور و آگاه داشته باشیم و برای شناسایی چالش‌های جدید پیش‌رو، علم را به خدمت بگیریم و به دنبال پاسخ‌ها و راه‌حل‌های نوآورانه باشیم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل است که همه شاخه‌های علم برای رسیدن به اهداف فوق باید در اختیار گرفته شوند و علم در جامعه فراگیر شود.

رئیس جدید دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول  با اشاره به شعار این روز گفت: از دانشگاه جندی شاپور باستان به‌عنوان نخستین نهضت و مکتب علمی جهانی در ایران که خدمات فراوان علمی به دنیا ارائه داده می‌توان نام برد.

عصاری ادامه داد: همچنین نقش بی‌بدیل و تمدن‌ساز بشری این دانشگاه در عرصه جهانی، منجر به توسعه علمی بشر از حدود ۱۸۰۰ سال پیش شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این دانشگاه باستانی برای نخستین‌بار در دنیا در یک محیط علمی، دانشمندانی از ادیان و علوم مختلف از سرتاسر دنیا گرد آمده و زمینه گفت‌وگو و تعامل علمی به‌منظور رفع مشکلات بشری فراهم شده است.

رئیس  دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: باید در عصر حاضر با الگوگیری از روشی که در این دانشگاه باستانی مرسوم بوده و بهره‌گیری از همه منابع موجود نسخه جدیدی از مرکز علمی و پژوهشی ایجاد کنیم.

عصاری در پایان عنوان کرد: امید داریم نسلی از فرزندان این سرزمین تربیت شوند تا در آینده نزدیک بتوانند علاوه بر دستیابی به دانایی و توسعه، صلح همراه با عدالت و سربلندی را نیز برای ایران اسلامی به ارمغان آورند.

اشتراک مطلب با :