تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۰:۰۳
کد خبر : 18147

حمله تند معاون اول رئیس جمهور به نماینده مردم اهواز

دزنا ۲۴” جهانگیری اظهار داشت: متاسفانه در همین روزها به عنوان نامه سرگشاده به رییس جمهور نوشته اند که شما قولی دادید که حتی یک گام نیز برداشته نشده است که این موضوع تبدیل به سوژه خبری برخی از رسانه ها شده است. یک دروغ اینگونه جعل و به مردم گفته می شود که کاری […]

دزنا ۲۴” جهانگیری اظهار داشت: متاسفانه در همین روزها به عنوان نامه سرگشاده به رییس جمهور نوشته اند که شما قولی دادید که حتی یک گام نیز برداشته نشده است که این موضوع تبدیل به سوژه خبری برخی از رسانه ها شده است. یک دروغ اینگونه جعل و به مردم گفته می شود که کاری نشده است

به گزارش دزنا ۲۴” چندی پیش پس از رها شدن آب در زاینده رود سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور مطالبات خوزستانی ها را به رئیس جمهور گوشزد کرد

در این نامه آمده است”ظاهراً مقرر است در دولت شما تدبیر زمینه ساز امید باشد! اصولاً از تدابیر خود در خوزستان بگویید؟ آیا طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که وعده دادید محقق شد؟ ”

سید شریف حسینی در پایان نامه به رئیس جمهور را اینگونه تمام می کند”مردم خوزستان مگر چه می خواهند؟ هوای سالمّ ،آب شرب سالم ، اشتغال ، رفع تبعیض و ….آقای رئیس جمهور، معاون اول، وزیر نیرو و شش وزیر اصفهانی دولت، شب بخیر!”

و حالا جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که گویا از این نامه بدجور رنجیده است دیروز سه شنبه در مراسم رونمایی و بازدید از دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی و در جمع مدیران و پژوهشگران این نهاد با اشاره به این نامه می گوید”رسالت برخی نگران کردن مردم است”
وی در این زمینه گفت: رییس جمهوری در سفر به خوزستان اعلام کرده بود که در ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان شبکه های آبیاری ایجاد می شود و زیر کشت می رود.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه در این راستا ۱٫۵ میلیارد دلار مجوز خاص از محل صندوق توسعه ملی برای اختصاص به این موضوع گرفته شده است، اظهار داشت: طرح ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان مربوط به سفر سال ۷۵ رهبر معظم انقلاب است.

جهانگیری توضیح داد: در طول ۵ سال تا سال ۹۲ تنها حدود ۷۵ هزار هکتار اصلاح و به مردم واگذار شده است اما طی ۹ ماه اخیر حدود ۶۰۰ میلیون دلار این مبلغ در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و ۲۴۰ هزار هکتار اراضی آن قرارداد بسته شده است.

وی خاطر نشان کرد که تمام ماشین آلات کشاورزی در دشت های خوزستان بسیج شده و در حال کار کردن است. اکنون هر ماه حدود ۹ هزار هکتار اراضی شبکه آبیاری ایجاد، زهکشی و تحویل مردم می شود.

جهانگیری ادامه داد: متاسفانه در همین روزها به عنوان نامه سرگشاده به رییس جمهور نوشته اند که شما قولی دادید که حتی یک گام نیز برداشته نشده است که این موضوع تبدیل به سوژه خبری برخی از رسانه ها شده است. یک دروغ اینگونه جعل و به مردم گفته می شود که کاری نشده است.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: من مانده ام یک عده چه رسالتی برای خودشان قایلند که سعی می کنند با جعل یکسری اخبار مردم را نسبت به کارهایی که انجام می شود نگران کنند.

وی ادامه داد: اگر کاری انجام نشود و به مسوولان هشدار دهند که فعال شوند پذیرفتنی است اما اینگونه رفتارها پذیرفتنی نیست.

حال باید دید نماینده مردم اهواز که به دروغ گویی و جعل اخبار از طرف معاون اول رئیس جمهور متهم شده است نسبت به اظهارات وی چه واکنشی نشان خواهد داد

 

اشتراک مطلب با :