تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۶:۳۷
کد خبر : 18126

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای خوزستان به نقش مهم نخبگان و دانشگاهیان در تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی اشاره نمود

به گزارش دزنا ۲۴”  جلسه سخنرانی و پرسش پاسخ با عنوان سبک زندگی اسلامی ایرانی به همت معاونت پژوهشی،دفتر فرهنگ اسلامی و دانشکده علوم انسانی با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین “سید محسن شفیعی” مسئول نهاد نمایندگی در دانشگاه های استان خوزستان  در سالن اجتماعات شیخ مرتضی انصاری برگزار گردید سیدمحسن شفیعی امروز در نشست […]

به گزارش دزنا ۲۴”  جلسه سخنرانی و پرسش پاسخ با عنوان سبک زندگی اسلامی ایرانی به همت معاونت پژوهشی،دفتر فرهنگ اسلامی و دانشکده علوم انسانی با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین “سید محسن شفیعی” مسئول نهاد نمایندگی در دانشگاه های استان خوزستان  در سالن اجتماعات شیخ مرتضی انصاری برگزار گردید

سیدمحسن شفیعی امروز در نشست سبک زندگی ایرانی اسلامی و جمع دانشجویان این واحد دانشگاهی در سالن شیخ مرتضی انصاری افزود: راه زیادی در تحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی طی شده و مسیر طولانی پیش روست که باید برای رسیدن به این هدف تلاش کرد.
وی به نقش مهم نخبگان و دانشگاهیان در تحقق این سبک زندگی اشاره کرد و افزود: همانگونه که امام خمینی(ره) ایستادگی در برابر زور را به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه کرد و نتیجه آن ایستادگی در برابر دشمن بود ،سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز باید با تلاشی همگانی در جامعه نهادینه شود.
وی همچنین با اشاره به حماسه کربلا گفت: امام حسین (ع) هدف از قیام خود را حاکمیت دین و اصلاح جامعه و ایجاد امنیت برای همه اقشار جامعه عنوان کرد.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های خوزستان گفت: با وقوع انقلاب اسلامی ایران مسیری آرمانی پیش روی ملت ایران گشوده شده و اینک باید تلاش کرد برای گسترش سبک زندگی اسلامی ایرانی با همت بلند، پیگیری و استمرار وارد صحنه شد.
وی با اشاره به پیشرفت ایران در زمینه های مختلف علمی گفت: مانعی در مسیر آموزش و پیشرفت دانشجویان با رعایت اصول شرعی وجود ندارد و مکتب تشیع با حکم اجتهاد نمی گذارد دین مانعی در مسیر پیشرفت باشد.
حجت الاسلام شفیعی همچنین در پاسخ به برخی اظهار نظر ها در این نشست گفت: حل مشکلات کشور نیاز به عزم ملی عالمانه دارد و با پاک کردن صورت مسئله نمی توان به هدف رسید.

وی افزود: باید با کمک نخبگان دغدغه ها و مشکلات جامعه را به صورت مستدل به مردم گفت تا با کمک مردم بتوان این مشکلات را برطرف کرد.

حجت الاسلام شفیعی همچنین در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که نسبت به بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی معترض بود بیان داشت: بیکاری از دغدغه های اصلی و اولویت اصلی دولت است.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش دولت یازدهم مشکل اشتغال جوانان حل شود.

“ناصر سراج خرمی” رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول نیز گفت: دنیای مدرن پیچیدگی های خاص خود را دارد به طوریکه در این دنیای مدرن معروف ها متنوع تر شده و منکرها برجسته تر شده است ضمن اینکه شیوه ابراز این منکرها نیز گسترده تر شده لذا نمی توان با روش های سنتی به تنهایی امربه معروف ونهی از منکر را در جامعه جاری ساخت.

وی افزود: باید بصورت تخصصی آسیب ها را شناسایی و شیوه های تبلیغی و ترویج را فرا گرفته و اجرا کرد زیرا روش های سنتی جوابگو نبوده و باید از دانشگاه ها در این زمینه کمک گرفت.

 

شایان ذکر است این نشست با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول،جناب سرهنگ محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، مسؤلین شهری و جمعی از دانشجویان و اساتید واحد دزفول با همکاری ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر دزفول برگزار گردید.

اشتراک مطلب با :