تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۹:۰۱
کد خبر : 18118

حل مشکل پرداخت حقوق معوق کارکنان آبفای روستایی در اولویت است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با اشاره به این‌که در سه ماه اخیر کل کارکنان ادارات استان حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: در حال حاضر اولویت کاری شرکت حل مشکل حقوق معوق کارکنان و پرسنل است. درویش‌علی کریمی اظهارکرد:‌ کل پرسنل و نیروهای شرکت۱۸۵۰ نفر است که همه آن‌ها اعم از قراردادی، […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با اشاره به این‌که در سه ماه اخیر کل کارکنان ادارات استان حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: در حال حاضر اولویت کاری شرکت حل مشکل حقوق معوق کارکنان و پرسنل است.

درویش‌علی کریمی اظهارکرد:‌ کل پرسنل و نیروهای شرکت۱۸۵۰ نفر است که همه آن‌ها اعم از قراردادی، طرحی، پیمانی، اجرایی، ستادی و رسمی در سه‌ماه اخیر حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: پرسنل شرکت با وجود این مشکل با تمام توان، فعالیت کاری خود را انجام می‌دهند و ما نیز در مقابل باید به فکر حل مشکل معیشتی کارکنان باشیم. این موضوع در چند ماهه اخیر از طریق ارگان‌ها و اشخاص مختلفی پیگیری شده و تلاش می‌کنیم این مشکل را حل کنیم.

کریمی تصریح‌کرد:‌ ‌از مسوولان استانداری، وزارت کشور و شرکت آبفا کشور درخواست کمک داریم تا این مشکل حل شود. اگر چه قول‌هایی داده شده اما انتظار ما تحقق این قول‌ها است.

مدیر‌عامل شرکت آبفای روستایی خوزستان اظهارکرد: اعتبارات امسال شرکت معادل ۲۵ تا ۳۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته سال‌های ۹۰ و ۹۱ است که به یک‌سوم کاهش یافته است.

وی گفت: در کل حقوق پرسنل از منابع داخلی شرکت تامین می‌شود اما معمولا دولت هر سالاعتبار کمکی با عنوان اعتبارات کمک‌زیان به ما می‌داد که امسال این اعتبار کاهش یافته، در حالی که حیات‌ مالی شرکت‌های آبفای روستایی به همین اعتبارات کمک‌زیان وابسته است.

کریمی افزود: اعتبارات کمک‌زیان شرکت آبفای روستایی استان هر ساله بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان بود که در تاکنون حدود ۵۰ درصد آن تخصیص یافته است. اگر این اعتبار به‌صورت کامل تخصیص یابد تا حدی می‌توان مشکل حقوق کارکنان را حل کرد.

وی در ادامه به جذب نیروی انسانی در شرکت آبفای روستایی استان اشاره و خاطرنشان‌کرد:در این آزمون ۲۱ نیرو به شرکت آبفای استان اضافه می‌شود و در صورت نهایی شدن، این نیروها به تناسب نیاز در شهرستان‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند.

مدیر‌عامل شرکت آبفای روستایی خوزستان بیان‌کرد:‌ در هر صورت ما به نیروهای کیفی و فنی که متخصص باشند به شدت نیازمند هستیم ولی فعلا در آزمون پیش رو ۲۱ نفر انتخاب می‌شود. درصدد هستیم نیازمندی خود را به نیروی انسانی بررسی و مشخص کنیم تا براساس آن برنامه‌ریزی کرد.

وی گفت: کل اعتبارات امسال شرکت حدود ۳۰ تا ۳۶ میلیارد تومان است که تاکنون مبلغ جزئی از آن تخصیص یافته اما انتظار داریم کل اعتبار پرداخت شود تا بتوانیم پروژه‌ها را به سروسامان برسانیم.

مرجع / ایسنا
اشتراک مطلب با :