تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۶:۱۰
کد خبر : 18052

نماینده اندیمشک:تغییری در حریم شهرهای اندیمشک و دزفول رخ نداده است

به گزارش دزنا ۲۴” عیسی دارایی’ روز جمعه در جمع نمازگزاران در مصلای اندیمشک افزود:شهرهای اندیمشک و دزفول به دلیل عدم تعیین حریم در سالهای گذشته آسیب دیده و اجرای بسیاری از طرح ها و برنامه ها به همین دلیل با مشکل مواجه شده است. وی گفت:تعیین حریم شهرهای مذکور از ۳۰ سال گذشته تاکنون […]

به گزارش دزنا ۲۴” عیسی دارایی’ روز جمعه در جمع نمازگزاران در مصلای اندیمشک افزود:شهرهای اندیمشک و دزفول به دلیل عدم تعیین حریم در سالهای گذشته آسیب دیده و اجرای بسیاری از طرح ها و برنامه ها به همین دلیل با مشکل مواجه شده است.

وی گفت:تعیین حریم شهرهای مذکور از ۳۰ سال گذشته تاکنون به نتیجه نرسیده ،ضمن اینکه محدوده اندیمشک تا اول پایگاه چهارم شکاری بوده و در ۱۰ سال گذشته برای حل این مشکل توافقاتی بین مسئولان این شهرها صورت گرفته است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی افزود: از توافقات صورت گرفته در رابطه با حریم این شهرستان بی اطلاع بوده ام و تا امروز هم سندی در این رابطه پیدا نشد اما اخیرا در اسناد شهرداری اندیمشک نقشه ای مرتبط با حریم این شهرستان پیدا شده که پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه حد و حدود شهرها بر اساس تقسیمات کشوری تعیین می شود گفت: سوگند یاد می کنم که نماینده دزفول و فرماندهان جنگ دزفول در این قضایا دخالت ندارند.

دارایی ضمن هشدار در رابطه با تحریک احساسات مردم توسط عده ای گفت:حریم شهرهای دزفول و اندیمشک باید طبق قانون و بر اساس مستندات قانونی مشخص گردد.

وی افزود:برای حل این مشکل مسئولان هر دو شهرستان باید مدارک لازم را ارائه کنند تا این مسئله هر چه زودتر روشن شود.

وی از نماز گزاران خواست به وی اعتماد کرده و در صورتیکه حقی از اندیمشک ضایع شد وی را از این شهر بیرون کنند.

وی خطاب به نمازگزاران گفت:اگر زمانی نتوانستم کار را انجام دهم همین جا می آیم و از شما کمک می خواهم و از شما می خواهم در این راستا حمایت کنید.

دارایی به موضوع بحث بر انگیز راه آهن اندیمشک و شوشتر نیز اشاره کرد و گفت:عده ای در اندیمشک شایع کردند ‘ دارایی ‘ راه آهن را به شوشتر انتقال داد در حالیکه این طرح ۱۲ سال پیش انجام شده اما واقعیت این است که ۱۲ سال قبل تصمیم گرفتند شوشتر را از طریق شوش به راه آهن متصل کنند تا مردم شوشتر و گتوند هم از این مزایا بهره مند شوند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه چه اشکالی دارد مردم همه شهرها از مزایای خط آهن بهره مند شوند بیان داشت:من به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان از چنین طرح هایی برای استان حمایت می کنم.

وی همچنین گفت:خط آهن اندیمشک ، دورود مشکل جدی دارد و به دلیل فرسودگی تاکنون ۹ قطار در این مسیر از خط خارج شده است.

دارایی از تشکیل جلسات متعدد در این خصوص خبر داد و گفت:کار بازسازی و بهسازی خط آهن مذکور آغاز شده و برخی قطارها مانند قطار شوشتر ، مشهد از برنامه تردد قطارها در این مسیر برای سرعت دهی به انجام کار و رفع مشکل احتمالی حذف شد.

وی گفت:هیچ اتفاقی در راه آهن اندیمشک رخ نداده است و همه چیز سرجای خود قرار دارد.

ایرنا

اشتراک مطلب با :