تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۹:۱۳
کد خبر : 18016

مسیر تردد هیات‎های عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا در دزفول پاکسازی شد

شهردار دزفول:۴۲۰ نفر ازنیروهای شهرداری خیابان‎های مسیر تردد عزاداران حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورا را نظافت و پاکسازی کردند. به گزارش دزنا ۲۴” محمدرضا کرمی نژاد درگفتگویی به خبرنگارما افزود: طبق روال همه ساله پس از پایان عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی، شهرداری با توجه به وظیفه ذاتی خود اقدام به پاکسازی مسیر تردد […]

شهردار دزفول:۴۲۰ نفر ازنیروهای شهرداری خیابان‎های مسیر تردد عزاداران حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورا را نظافت و پاکسازی کردند.
به گزارش دزنا ۲۴” محمدرضا کرمی نژاد درگفتگویی به خبرنگارما افزود: طبق روال همه ساله پس از پایان عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی، شهرداری با توجه به وظیفه ذاتی خود اقدام به پاکسازی مسیر تردد هیات های عزادار کرد.
وی گفت: در عملیات پاکسازی و نظافت شهر ۴۲۰ نفر از بخش های مختلف خدمات شهری با بیش از ۵۰ دستگاه جاروب ،تانکر آب پاش ، دستگاه های پرس و حمل زباله، کلیه مسیرهای عبور هیأت‎ها و خیابان‌های منتهی به آنها را در کوتاه‌ترین زمان نظافت و حدود ۹۰ تن زباله را از مسیر عزاداری پاکسازی کردند.
کرمی نژاد اظهار داشت: هیات امنا و نمازگران برخی مساجد و حسینیه‎ها مانند مسجد آیت الله بیگدلی ،اهالی محله کلانتریان،اهالی محله کرناسیان و بعضی از محله های مسیر عزاداری هیات ها نیز با استقرار گروه هایی محل و منطقه خود را پاکسازی کردند که حتما از ایشان تقدیر و قدرانی خواهد شد تا این فرهنگ میان شهروندان نهادینه شود.
وی اظهار داشت: از دیگر اقدامات شهرداری جهت حفظ بهداشت و پاکسازی ، توزیع کیسه‎های زباله و مایع دستشویی بین مساجد و حسینیه های مسیر عزاداران بود .
شهردار دزفول همچنین یاد آور شد: استقرار ماشین های آتش نشانی، نصب بنرهای فرهنگی، تعیین محل های ذبح دام، آماده سازی کشتارگاه استقرار تانکرهای آب جهت وضو گرفتن عزاداران ، لکه گیری آسفالت، تعریض برخی خیابانهای مسیر هیات‎ها، جمع آوری مصالح ساختمانی، جا به جایی تیرهای برق  بازار خراطان و کرناسیان ، بستن داربست جهت حفظ  نظم در طول مسیر از دیگر اقدامات شهرداری دزفول جهت برگزاری هر چه بهتر عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) بود.
وی در پایان از شهروندان خواست ، مجری نظافت و پاکیزگی محل و شهر خود شده و به افرادی که به هر دلیل اقدام به تخلیه زباله در سطح خیابان و معابر شهری می کنند تذکر دهند.

اشتراک مطلب با :