تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۰:۰۲
کد خبر : 17966

حریم مشترک و حد فاصل دزفول و اندیمشک مشخص شد

استاندار خوزستان در جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان گفت: حد فاصل دو شهر اندیمشک و دزفول در جنوب شهر دزفول تعیین می شود. به گزارش دزنا ۲۴، عبدالحسن مقتدایی افزود: حد فاصل این دو شهر که در جلسات مختلف با پیشنهادات زیادی روبرو  شده و این حریم توسط مراجع مربوطه بررسی و مصوب شده […]

استاندار خوزستان در جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان گفت: حد فاصل دو شهر اندیمشک و دزفول در جنوب شهر دزفول تعیین می شود.

به گزارش دزنا ۲۴، عبدالحسن مقتدایی افزود: حد فاصل این دو شهر که در جلسات مختلف با پیشنهادات زیادی روبرو  شده و این حریم توسط مراجع مربوطه بررسی و مصوب شده است و از ضلع شمالی پایگاه چهارم میدان بسیج تا ابتدای دانشگاه به سمت شهرک سوم شعبان روبروی شهرک صنعتی شماره ۲ به عنوان حریم مشترک تعیین می شود.
وی  تصریح کرد: دزفول پس از اهواز بزرگترین شهر استان است که توسعه آن از قسمت غربی به قسمت جنوبی حرکت کرده که براساس طرح جامع جمعیت در سال ۹۰ میانگین رشد حدود ۷ هزار و ۵۶۸ نفر بوده که تا سال ۱۴۰۵ تعداد خانوارها به ۹۱ هزار و ۷۹۶ خانوار افزایش خواهد یافت.

استاندار خوزستان افزود: مهمترین محدودیت این شهر توسعه اراضی کشاورزی و محدودیت مرز شهرستان می باشد که به دلیل محدودیت در شرق شهر که مرکز دانشگاهی است گسترش مناطق باید در نقاط غربی و شرقی باشد.

مقتدایی درباره دسترسی به این چشم انداز گفت: برنامه ای  در حوزه زیست محیطی و ساخت شهر تهیه شد و در تهیه الگوی شهر، دزفول باید به مناطق و نواحی تقسیم شود.

وی افزود: سرانه آموزش عالی رشد ۳ برابری داشته ولی  سرانه آموزشی، ورزشی و زندانها کاهش داشته در حالیکه رشد جمعیت در سالهای ۹۰-۸۹، یک درصد افزایش یافته است.

مقتدایی افزود: کارکرد استان نباید مانع رشد و توسعه استان شود و برای هریک از موضاعات خاص تا سطح اجرایی برنامه خواهیم داشت.

حاجتی، معاون توسعه و برنامه ریزی استاندار از تهیه و تدوین برنامه ششم خبر داد و گفت: سومین برنامه از سند چشم انداز ۲۰ ساله از ابتدای خرداد ۹۳ شروع شده و تا پایان شهریور به مجلس ارائه می گردد.

وی ادامه داد: رقابت پذیری بین استانها یکی از موضوع های این برنامه است که توجه به مناطق جغرافیایی و ظرفیت های نسبی سرزمین که همان برنامه آمایش است در خوزستان تصویب شد و شناخت عوامل توسعه و ایجاد طرح های خاص در رشد و تولید، موتور برنامه ریزی خواهد بود.

منبع خوزنیوز

تصاویر/ جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان

تصاویر/ جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان

تصاویر/ جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان

خوزنیوز

اشتراک مطلب با :
  1. علی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    خب حالا این مشترک یعنی چی اونوقت؟؟؟؟!!!!!!!!!!

  2. محمد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    درود بر شما! لطفا بفرمایید اگر کسی در این حد مشترک خدای ناکرده با ماشین دچار سانحه ی شد، باید به ارگانها و ادارات کدام شهرستان مراجعه کند.