تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۱:۰۵:۱۰
کد خبر : 17951

درنشت شورای اداری دزفول مطرح شد / جای مطبوعات خالی است / مجوز مطب از نیمه آبان ماه برای پزشکان دزفول صادر نمی شود/عدم تعامل ادارات با همدیگر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴” معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول در نشست شورای اداری این شهرستان ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام محرم و صفر ، رسما از انتصاب “عبدالحسین پوررکنی” به سمت معاونت عمرانی و برنامه ریزی این فرمانداری خبر داد . همچنین “رضایی مرساق” هم سرپرست جمعیت هلال احمر دزفول شد […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴” معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول در نشست شورای اداری این شهرستان ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام محرم و صفر ، رسما از انتصاب “عبدالحسین پوررکنی” به سمت معاونت عمرانی و برنامه ریزی این فرمانداری خبر داد . همچنین “رضایی مرساق” هم سرپرست جمعیت هلال احمر دزفول شد .

“حبیب الله آصفی” از اداراتی که در طرح سرشماری کشاورزی کم کاری و خوب عمل نکردند انتقاد نمود .

وی در ادامه از تلاشهای ۶ ماهه خودش در فرمانداری سخن گفت و تشریح کرد : بدون سر و صدا و هیاهو تلاش کردیم مشکلات زیادی را از دزفول برطرف کرده و اعتبارات لازم را دریافت کنیم . برخی از این پروژه ها که به آنان اعتباررسانی شده : گلخانه ۵۰ هکتاری دزفول ، پروژه ۲۰۰۰ راس گاومیش در منطقه شوهان دزفول ، مجموعه تولید شترمرغ ۳۰۰۰ راس و کارخانه شیر پاستوریزه می باشند . کارخانه سُرنگ سازی توسط یکی از صندوق های قرض الحسنه اعتباررسانی شده و سرمایه گذاری در منطقه شهیون دزفول توسط دولت و بخش خصوصی در حال انجام می باشد . همچنین در زمینه گردشگری هم ساماندهی آبشار شوی و احداث زیرساختها و احداث جاده دزفول – سردشت – شوی ، از جمله اقدامات انجام شده بوده است .

آصفی محرومیت مناطق سردشت و شهیون دزفول را بیش از منطقه محروم بشاگرد هرمزگان دانست و ضمن اشاره به دیدارش با “تابش” رئیس بنیاد مسکن کشور ، اظهار داشت که مقرر شده تا ایشان گروهی را به این مناطق که واقع در شمال شهرستان دزفول هستند جهت بررسی و رسیدگی و تلاش برای حل مشکلات ارسال نماید .

 

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود ، از موقعیت بد دانشگاه پیام نور دزفول سخن گفت و بیان داشت : پنجره ی خانه های اطراف به سمت این دانشگاه باز بوده که این موضوع ، مشکلاتی را برای دانشجویان فراهم کرده است . در این خصوص با دادستان گفتگو شده تا دستور برخوردهای قانونی صادر گردد .

فرماندار ویژه دزفول سپس به جاده دزفول – شمس آباد اشاره و از شهرداری ها و سازمان هایی که وسایل راهسازی دارند خواست تا نسبت به پاکسازی اطراف جاده و همچنین ساماندهی واحدهای درب و پنجره سازی و آهنگری در طول مسیر ، که چهره ی بدی به منطقه داده ، اقدام شود .

حبیب الله آصفی در این قسمت از سخنانش ، باز هم از ادارات دزفول گله کرد و گفت : ۲۰ درصد فضای ادارات باید دارای فضای سبز باشد و باید اقدام نمایند ؛ در غیر اینصورت به استان گزارش خواهد شد .

وی ، همچنین از مسئولین ادارات خواست تا به توسعه ی ملی و توسعه ی شهرستان تفکر نموده و بجای پُشت میز نشستن ، به آوردن سرمایه گذار تفکر کرده و نگران زمین نباشند .

معاون استاندار خوزستان در پایان سخنان خود ، از کمرنگ بودن نقش مطبوعات در شهرستان دزفول سخن گفت و اظهار داشت : انتظار دارم مشکلات توسط مطبوعات اعلام شود و مطبوعات بیایند حساب کشی کرده و هَرجا احساس کنم کوتاهی کرده ام ، دست خبرنگار را می بوسم . من به دنبال اظهار مشکلات هستم و از شما نیز متشکر می باشم .

‘عبدالرحیم صائمی نیا’ ردر نشست شورای اداری دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:این طرح در ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت و در راستای کاهش هزینه درمانی مردم صورت می گیرد.

وی افزود:حوزه بهداشت و درمان از اولویت چهاردهم به اولویت دوم ارتقا یافته و با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه سنگین درمان از دوش مردم برداشته شد.

صائمی نیا افزود:این طرح حمایتی در قالب هفت بسته تدوین شده و با اجرای آن هزینه پرداختی بیماران از ۷۵ درصد به ۱۰ درصد در مناطق شهری و پنج درصد برای روستاییان کاهش یافت.

وی گفت:طبق این طرح بیماران از خرید امکانات پزشکی خارج از بیمارستان منع شده و پزشکان موظف به حضور در بیمارستان ها و مراکز دولتی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول لوگیری از دریافت زیرمیزی توسط برخی پزشکان را از دیگر موارد مثبت این طرح برشمرد و بیان داشت:برای حذف زیر میزی حقوق و ویزیت پزشکان افزایش قابل توجهی یافت.

وی افزود:هر چند جلوگیری از دریافت زیرمیزی با مخالفت برخی پزشکان مواجه شده اما با هر پزشکی که این طرح را اجرا نکند برخورد خواهد شد.

دکتر صائمی نیا همچنین از جذب ۲۵ پزشک فوق تخصص به دزفول خبر داد و گفت:این پزشکان بزودی در درمانگاه افشار و دیگر مراکز درمانی دولتی مشغول به کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه در گذشته ۹۰ درصد زایمان ها در بیمارستان ها به صورت سزارین انجام می شد اظهار داشت:برای تشویق زایمان طبیعی از این پس به پزشکانی که بیشترین آمار زایمان طبیعی را داشته باشند جایزه پرداخت می شود.

وی نظارت را آخرین بسته این طرح عنوان کرد و گفت:از ۱۵ آبانماه نظارت بر فعالیت پزشکان آغاز خواهد شد و به کلیه شکایات و انتقادات از طریق تلفن ۱۶۹۰ پاسخگویی و با متخلفان برخورد می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول خواستار همکاری هرچه بیشتر ادارات در اجرای این طرح شد و گفت:همه زیر مجموعه ها باید وارد عمل شوند و نقاط ضعف طرح برداشته شود .

فرماندار ویژه دزفول نیز در این نشست گفت:مشکل زمین دو خانه بهداشت در دزفول هنوز حل نشده که بخشداران باید همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

‘حبیب اله آصفی’ افزود:با پیگیری انجام شده سپاه پاسداران وارد عمل شده و برای اجرای چهار پروژه مهم اقتصادی موافقت خود را اعلام کرده که یکی از این پروژه ها پروژه ۵۰ هکتاری احداث گلخانه در دزفول می باشد.

وی از توافق اولیه سپاه پاسداران برای احداث یک واحد دو هزار راسی دام سنگین و احداث یک واحد پرورش شتر مرغ خبر داد و گفت:موافقت اولیه برای احداث کارخانه شیرپاستوریزه،کارخانه سرنگ سازی و کارخانه لوله سازی ۱۲ هزار میلیارد ریالی توسط سرمایه گذاران انجام شده است.

آصفی همچنین از سرمایه گذاری در بخش شهیون دزفول برای احداث مجتمع های گردشگری خبر داد و گفت:مذاکرات برای احداث این مجتمع ها با همکاری میراث فرهنگی آغاز شده و بزودی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

معاون استاندار خوزستان افزود:ساماندهی آبشار شوی نیز با همکاری میراث فرهنگی آغاز شده و عملیات زیرسازی در دست انجام است که انتظار می رود تا پایان سال انجام شود.

وی از مسوولان دستگاههای اجرایی خواست نسبت به حل مشکلات مناطق حاشیه شهر دزفول توجه بیشتری نمایند.

فرماندار ویژه دزفول همچنین از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه آزاد دزفول خبر داد و گفت:در این نشست ها ایده ها و تفکرات جدید دانشجویان و مسوولان ارائه می شود که می تواند در ارتقای سطح شهر مهم باشد.

آصفی در این نشست به بودجه کم شهرداری های تابعه دزفول از جمله شهرداری شمس آباد اشاره کرد و خواستار همکاری مسوولان ودیگر نهاد ها با این شهرداری ها شد و گفت:چشم انداز زشت جاده شمس آباد ناشی از وجود مشاغل باید ساماندهی شود.

معاون استاندار خوزستان با اظهار تاسف از فقدان مطبوعات فعال و پویا در دزفول اظهار داشت: اصحاب رسانه با گوشزد کردن نقاط ضعف زمینه رشد و توسعه جامعه را فراهم کنند.

سرهنگ عبدالامیر محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در این نشست با اشاره به حادثه اسید پاشی در اصفهان گفت:اسید پاشی یک عمل غیرانسانی وددمنشانه است که امیدواریم عاملان حادثه شناسایی و با آنها برخورد قاطع شود.

وی ضمن انتقاد از برخی ادارات به دلیل عدم همکاری در برگزاری برنامه ها و مناسبت های مختلف متاسفانه ادارات در برنامه ها جزیره ای عمل می کنند و با دیگر ادارات تعامل ندارند.

سرهنگ محتشمی راد به برگزاری رزمایش ۹ گردان بیت المقدس در پادگان قدس دزفول در ۲۹ و ۳۰ آبانماه اشاره کرد و گفت:بسیج متعلق به همه است و باید همه در برنامه های هفته بسیج که از ۳۰ آبانماه آغاز می شود شرکت کنند.

شهردار دزفول نیز با اشاره به محول شدن مسئولیت ساماندهی آیین عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی به این شهرداری به عزاداران توصیه کرد برای کشتار دام قربانی به کشتارگاه شهرداری مراجعه کنند ضمن اینکه دو مکان برای ذبح دام در مسیر هیات های عزاداری در نظر گرفته شده است.

اشتراک مطلب با :