تاریخ انتشار خبر: ۵ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۶:۴۷
کد خبر : 17912

نماینده دزفول: صادرات محصولات کشاورزی از دزفول به روسیه افزایش می یابد

دزنا ۲۴” عباس پاپی زاده’ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارما افزود:زیر ساخت لازم برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی دزفول به روسیه فراهم شده و تلاش می شود تا طبق برنامه صادرات محصولات کشاورزی منطقه شمال خوزستان با شتاب بیشتری انجام شود. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:در سفر اخیر وزیر […]

دزنا ۲۴” عباس پاپی زاده’ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارما افزود:زیر ساخت لازم برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی دزفول به روسیه فراهم شده و تلاش می شود تا طبق برنامه صادرات محصولات کشاورزی منطقه شمال خوزستان با شتاب بیشتری انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به کشور روسیه پیرامون افزایش حجم صادرات کشاورزی ایران به این کشور و نیز رفع موانع صادرات از جمله مشکل گمرک ،قرنطینه و استانداردسازی کیفیت محصولات کشاورزی بحث و تبادل نظر شد.

وی استانداردسازی تولید محصولات کشاورزی را لازمه توسعه صادرات دانست و گفت:با توجه به اینکه محصولات کشاورزی از نظر میزان مصرف سموم و کود شیمیایی مورد آزمایش قرار می گیرد لذا برای ورود به بازار جهانی و رقابت با سایر کشورها تولید محصول سالم ضروری است.

پاپی زاده خاطر نشان کرد: از آنجا که دیگر کشورها تلاش می کنند تا سهمی از بازار مصرف کشور روسیه را به خود اختصاص دهند کشاورزان و تولید کنندگان باید نسبت به رعایت استاندارهای جهانی در تولیدات خود دقت کنند.

وی اظهار کرد:در این سفر از ۶۰ نفر از تجار فعال و سرمایه گذاران روسیه دعوت شد به ایران سفر کنند و در جریان ظرفیت های ایران در تولید محصولات کشاورزی قرار گیرند همچنین مقرر شد مرکز بارانداز محصولات کشاورزی ایران در مسکو راه اندازی شود.

اشتراک مطلب با :