تاریخ انتشار خبر: ۳ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۶:۵۶
کد خبر : 17897

سیدشریف حسینی : جلسه رای اعتماد به وزیرپیشنهادی علوم وتحقیقات هفته اینده برگزارخواهدشد

سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعلام کرد: جلسه رأی اعتماد به نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری در صحن علنی برگزار می‌شود. وی گفت:‌ طبق اصل ۱۳۵ قانون اساسی،‌به رئیس‌جمهور اجازه داده شده برای […]

سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعلام کرد: جلسه رأی اعتماد به نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری در صحن علنی برگزار می‌شود.

وی گفت:‌ طبق اصل ۱۳۵ قانون اساسی،‌به رئیس‌جمهور اجازه داده شده برای وزارتخانه‌های فاقد وزیر تا سه ماه سرپرست تعیین کند و سپس وزیری را برای کسب رأی اعتماد به پارلمان معرفی نماید؛ در ماده ۲۰۵ آئین‌نامه داخلی مجلس نیز به خانه ملت فرصت داده شده حداکثر یک هفته «پس از معرفی وزیر» جلسه رأی اعتماد به وی را در صحن علنی برگزار کند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: در ماده ۲۰۶ آئین‌نامه داخلی مجلس نحوه برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی نیز تعیین شده که طبق آن ۲ نفر از نمایندگان به عنوان مخالف و ۲ نفر به عنوان موافق، هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه، رئیس‌جمهور برای دفاع از وزیر پیشنهادی به مدت یک ساعت و خود وزیر پیشنهادی نیز برای ارائه برنامه‌ها و پاسخگویی به ابهامات، ۳۰دقیقه فرصت سخنرانی دارند.

حسینی ادامه داد: با توجه به اینکه نامه معرفی نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم چهارشنبه هفته گذشته ۳۰ مهر تحویل هیأت رئیسه مجلس شد، لذا خانه ملت تا چهارشنبه این هفته یعنی ۷ آبان فرصت دارد جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم را برگزار کند که به نظر می‌رسد به احتمال زیاد این جلسه یا روز سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد.

نماینده اهواز در مجلس در ادامه یادآور شد: وزیر پیشنهادی علوم این هفته می‌تواند با حضور در فراکسیون‌های مختلف، کمیسیون‌های تخصصی و مجامع استانی به ارائه برنامه‌هایش برای تصدی سکان وزارت علوم بپردازد،‌این هفته احتمالاً وزیر پیشنهادی علوم نشستی با فراکسیون‌های رهروان ولایت و اصولگرایان خواهد داشت.

اشتراک مطلب با :