تاریخ انتشار خبر: ۳ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۲:۱۶
کد خبر : 17879

یادواره جانبار شهید ‘سیدمحمود موسوی’ که براثر شکنجه درآمریکا به شهادت رسیده بود در دزفول برگزار شد

به گزارش دزنا ۲۴” حسن عباسی’ در این یادواره در سخنانی پیرامون شخصیت شهید محمود موسوی گفت:این شهید والامقام با کار فرهنگی و تبلیغ واقعی دین در قلب کشور آمریکا جوانان را با آموزه های اصیل اسلامی آشنا کرد. وی با بیان اینکه شهید موسوی ، جوانان آمریکایی را از وادی هوای نفس جذب معیارهای […]

به گزارش دزنا ۲۴” حسن عباسی’ در این یادواره در سخنانی پیرامون شخصیت شهید محمود موسوی گفت:این شهید والامقام با کار فرهنگی و تبلیغ واقعی دین در قلب کشور آمریکا جوانان را با آموزه های اصیل اسلامی آشنا کرد.

وی با بیان اینکه شهید موسوی ، جوانان آمریکایی را از وادی هوای نفس جذب معیارهای الهی کرد افزود:جوانان تربیت شده توسط شهید محمود موسوی در آمریکا کمتر از بسیجیان ایران و دزفول نیستند.

عباسی ، ایمان و توکل به خدا و باور الهی ، عمل به قرآن ، ایمان به انبیا الهی و آخرت را از ویژگی های بارز شهدایی چون شهیدسیدمحمود موسوی بیان کرد و گفت:فعالیت های فرهنگی و مذهبی این شهید بزرگوار در تاریخ آمریکا ثبت و ماندگار شده است.

وی در ادامه گریزی به مسایل اقتصادی کشور زد و گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور باید دلار را از چرخه اقتصاد خارج کرد.

پخش فیلم کوتاهی از زندگی شهید سید محمود موسوی از دیگر بخش های این یادواره بود.

شهید سیدمحمود موسوی جاسمی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس که در اکثر عملیات ها شرکت داشت ، پس از پایان جنگ تحمیلی به آمریکا عزیمت کرد و در آنجا به ترویج فرهنگ اسلامی و دین تشیع پرداخت و تاسیس مسجد النبی در شهر لس آنجلس و مراکز شیعه شناسی از جمله فعالیت های وی می باشد.

این شهید والا مقام به اتهام واهی از سوی دولت آمریکا مدت سه سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

اشتراک مطلب با :