تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۲:۲۹
کد خبر : 17815

سرانه فضای ورزشی در دزفول پایین تر از متوسط کشوری است/تکمیل گام نخست ورزشگاه مجدیان دزفول هشت میلیاردریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش دزنا ۲۴”  پرویز رنگرز’  افزود ” به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش ، سرانه فضای ورزشی شهر دزفول را ۴۲ سانتی متر مربع عنوان کرد و افزود: این رقم با سرانه ۱۲۰ سانتی متری کشور فاصله بسیار دارد. وی به اختلاف حدود ۷۰ سانتی متری سرانه فضای ورزشی شهرستان دزفول نسبت به […]

به گزارش دزنا ۲۴”  پرویز رنگرز’  افزود ” به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش ، سرانه فضای ورزشی شهر دزفول را ۴۲ سانتی متر مربع عنوان کرد و افزود: این رقم با سرانه ۱۲۰ سانتی متری کشور فاصله بسیار دارد.

وی به اختلاف حدود ۷۰ سانتی متری سرانه فضای ورزشی شهرستان دزفول نسبت به کل کشور اشاره کرد و افزود:مشکلات اعتباری در سالهای اخیر موجب شده فضاهای ورزشی در این شهرستان گسترش نیابد.

رییس اداره ورزش وجوانان دزفول گفت: کمبود اعتبار در بخش ورزش و جوانان موجب شده تا پرداخت هزینه اعزام ورزشکاران به مسابقات ملی و نیز میزبانی مسابقات با مشکل مواجه شود.

رنگرز یکی از مشکلات هیات های ورزشی این شهرستان را نبود حامی مالی ناشی از فقدان کارخانجات و شرکت های صنعتی فعال دانست و افزود:با توجه به اینکه اقتصاد شهرستان دزفول بر پایه کشاورزی است و کشاورزان نیز گرفتار مشکلات مالی می باشند لذا بخش ورزش در این شهرستان با مشکل جدی مالی مواجه شده است.

وی تزریق اعتبارات دولتی به بخش ورزش و جوانان را ضروری دانست و خواستار ورود خیرین به بخش ورزش در راستای کمک به حل مشکلات جامعه ورزشی این شهرستان شد.

رییس اداره ورزش و جوانان دزفول گفت: پیگیری برای اخذ مجوز راه اندازی مجمع نیکوکاران ورزش دوست در دزفول انجام شده اما مسوولان استانی هنوز موافقت خود را با تشکیل این مجمع اعلام نکرده اند.

تکمیل گام نخست ورزشگاه مجدیان دزفول هشت میلیاردریال اعتبار نیاز دارد

پرویز رنگرز ‘درادامه  افزود:بهسازی و توسعه مجموعه ورزشی شهید مجدیان دزفول در چهار گام طراحی شده که پس از سالها توقف در ردیف پروژه های ملی قرار گرفت تا از اعتبارات ملی بهره مند شود.

وی افزود:در صورت تامین اعتبار لازم پیش بینی می شود تا پایان بهمن ماه امسال فاز نخست این مجموعه شامل جایگاه ویژه ( vip ) ، محوطه سازی ،جایگاه تماشاگران و درب ورودی ورزشگاه به بهره برداری برسد.

رنگرز با بیان اینکه تاکنون هیچ اعتبار ملی برای این مجموعه در نظر گرفته نشده گفت:مشکل طرح توسعه و بهسازی ورزشگاه مجدیان دزفول عدم طرح و پیگیری مناسب در ابتدای شروع کار بود.

وی ابراز امیدواری کرد:با تامین اعتبار لازم و تکمیل فاز نخست این مجموعه ورزشی ، نیاز جوانان و علاقه مندان به مسابقات ورزشی تامین شود.

عملیات اجرایی توسعه ورزشگاه شهید مجدیان دزفول از پنجهزار به ۲۰ هزار نفر از ۱۲ سال پیش آغاز شده که به دلیل کمبود اعتبار تاکنون بهره برداری نشده است.

ایرنا

 

اشتراک مطلب با :