تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۶:۲۳
کد خبر : 17791

تندیس شهدا را از مرکز شهر دزفول حذف نکنید!

بدلیل باد شدید مدتی بود که تندیس سرداران شهید در میدان امام دزفول کج شده بود و هر لحظه احتمال سقوط این سازه آهنی می رفت تا اینکه این سازه توسط مسئولان امر روز جمعه از این میدان جهت تعمیر پایین آورده شد، آوردن پایین این تندیس همان و زمزمه ی حذف همیشه از این […]

بدلیل باد شدید مدتی بود که تندیس سرداران شهید در میدان امام دزفول کج شده بود و هر لحظه احتمال سقوط این سازه آهنی می رفت تا اینکه این سازه توسط مسئولان امر روز جمعه از این میدان جهت تعمیر پایین آورده شد، آوردن پایین این تندیس همان و زمزمه ی حذف همیشه از این میدان همان . این تندیس خیلی بزرگ است برای اینجا ، درختان نمای تندیس را از بین برده اند ، قرار است تندیس زیباتری نصب کنیم  و… سخنانی بود تامل برانگیز و نگران کننده .این سخنان زمانی با اهمیت شد که  یکی از مسئولان شهرداری اظهار می کند: “این تندیس پس از تعمیر در نزدیکی گلزار شهدای شهید آباد دزفول و یا مرکز فرهنگی دفاع مقدس، نصب خواهد شد.”!!!

نشریه  پلاک  از یکی از مسئولان شهرداری این سخن را تایید کرده است و اعلام شده پایه این سازه فرسوده شده است !

اگر این تندیس قابل تعمیر است و می شود بعد از تعمیر آن را در نزدیکی شهیدآباد و یا مرکز دفاع مقدس نصب کرد ،مگر مکان فعلی اش چه مشکلی دارد؟! آیا باد و کج شدن این سازه را باید بهانه دانست و مشکوک به آن نگریست؟!

این تندیس بیش از ۱۲ سال است که در این میدان نصب شده است که بر روی آن علاوه بر تصویر امام و رهبری ، تصویر سرداران شهید دزفول حک شده است و هم از لحاظ مکانی و هم از لحاظ طراحی زیبا و شایسته است .

مسئولان امر بهتر است در خصوص مقاوم سازی این تندیس اقدام نمایند، نباید برای حل یک مسئله ، صورت مسئله را پاک کرد و به راهکار توجیه و وعده روی نیاورند .

با شناخت از اعضای محترم شورای شهر که همگی نیروهای ارزشی این شهرند و نیز نگاه فرهنگی دوستان شهرداری و شخص شهردار  ،امید است بزودی با درایت این دوستان و پس تعمیر این تندیس باردیگر در این میدان نصب گردد.

میدان امام و مرکز شهر یادآور اعزام نیروها و راهپیمایی های دوران انقلاب و دفاع مقدس بوده است، بهترین محل برای تندیس شهدا همین میدان است و لاغیر.

 

اشتراک مطلب با :
  1. محمد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    این مطلب متعلق به انصارحزب الله است چرا منبع را درج نکرده اید