تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۶:۱۰
کد خبر : 17762

ساخت و ساز در حریم رودخانه دز ممنوع است

‘سیدمحمد سجادیان ‘ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما  افزود:در جلساتی که با دستگاههای مربوطه در فرمانداری دزفول برگزار شد ساماندهی سازه های حاشیه رودخانه دز در دستور کار قرار گرفت. وی با بیان اینکه اکثر حفره های غار مانندی ( کت ) که در گذشته در حاشیه رودخانه دز بنا شده […]

‘سیدمحمد سجادیان ‘ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما  افزود:در جلساتی که با دستگاههای مربوطه در فرمانداری دزفول برگزار شد ساماندهی سازه های حاشیه رودخانه دز در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اکثر حفره های غار مانندی ( کت ) که در گذشته در حاشیه رودخانه دز بنا شده متعلق به ادارات و دستگاههای دولتی می باشد افزود:

تعدادی از این سازه ها که به افراد شخصی تعلق داشت با هماهنگی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول ساماندهی شد.

سجادیان هر گونه دخل و تصرف در حاشیه و حریم رودخانه دز را غیرمجاز و ممنوع اعلام کرد و افزود:با حکم قضایی تعدادی از سازه های غیرمجاز حاشیه رودخانه دز در منطقه دیم سبیلی شامل اتاقک و اسکله تخریب شد.

مدیر امور آب منطقه شمال غرب خوزستان گفت:برخی افراد سازه های غیر مجاز را به محلی برای قایق سواری گردشگران در رودخانه دز تبدیل کرده که این اقدام حادثه ساز شده است.

اشتراک مطلب با :