تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۷:۱۵
کد خبر : 17742

فرماندار: دزفول با قابلیت های فراوان به قطب گردشگری منطقه تبدیل می شود

به گزارش دزنا ۲۴”   ‘حبیب اله آصفی’ روز سه شنبه در نشست توسعه گردشگری این شهرستان افزود:به منظور فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای گردشگران در منطقه شمال خوزستان ، احداث چهار رستوران سنتی متناسب با معماری منطقه در باغ های شمس آباد دزفول توسط بخش خصوصی آغاز شده که انتظار می رود […]

به گزارش دزنا ۲۴”   ‘حبیب اله آصفی’ روز سه شنبه در نشست توسعه گردشگری این شهرستان افزود:به منظور فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای گردشگران در منطقه شمال خوزستان ، احداث چهار رستوران سنتی متناسب با معماری منطقه در باغ های شمس آباد دزفول توسط بخش خصوصی آغاز شده که انتظار می رود تا پایان سال به ۱۰ رستوران افزایش یابد.

وی با بیان اینکه باغ های مرکبات دزفول با چشم انداز زیبا در زمینه توسعه گردشگری در اولویت قرار دارند اظهار داشت:دزفول با وجود رودخانه دز ، دریاچه سد دز و نیز جاذبه های طبیعی ، باستانی و منحصر بفرد از ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری برخوردار است که با برنامه ریزی می توان از این ظرفیت ها در راستای رونق اقتصادی منطقه بهره گرفت.

معاون استاندار خوزستان با انتقاد از تنگ نظری عده ای در رابطه با طرح های گردشگری گفت:واقعیت در دزفول به گونه ای است که برخی افراد با ذهنیت خاص زمینه فعالیت سرمایه داران را محدود کرده به طوریکه بعضا شاهد فرار سرمایه داران از این شهرستان هستیم.

فرماندار ویژه دزفول با اشاره به فعالیت آژانس های گردشگری در دزفول و تعطیلی یکی از این دفاتر از اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به عنوان مسوول نظارت بر فعالیت آژانس های گردشگری نام برد و از سایر دستگاه ها خواست در کار میراث فرهنگی دخالت نکنند.

وی با بیان اینکه نباید از گردشگری به عنوان فوری ترین راه برای برون رفت از مشکلات اقتصادی به نام تبلیغ فساد نام برد افزود:گردشگری در چارچوب قوانین و ضوابط نقش مهمی در معرفی ظرفیت های فرهنگی و مذهبی دزفول دارد.

آصفی فعالیت های فرهنگی را زمان بر دانست وگفت:در شهرهایی مانند اصفهان و شیراز با فراهم کردن زیرساخت های لازم گردشکری رونق گرفته اما در شهرهای دزفول و شوش با وجود جاذبه های گردشگری فراوان

هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است.

وی با اشاره به ظرفیت دریاچه سد دز در زمینه گردشگری گفت: به منظور تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حاشیه دریاچه سد دز به سرمایه گذاران ۵۰ هکتار زمین رایگان واگذار می شود.

فرماندار ویژه دزفول در ادامه از تلاش برای افزایش شمار پروازهای فرودگاه دزفول خبر داد و گفت:برای حل مشکل فرودگاه دزفول و واگذاری آن از شرکت عقاب عسلویه به شرکت فرودگاههای کشور و افزایش پروازها اقداماتی صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت طلوع یاران نیز در این نشست از تعطیلی تورهای یک روزه گردشگری به رغم تعهدات ارائه شده در دزفول خبر داد و از فرماندار خواست برای حل این مشکل و توسعه گردشگری وارد عمل شود.

مدیران آژانس های مسافرتی در این نشست از عدم همکاری مسوولان و نیز عدم ارائه تسهیلات بانکی از سوی سازمان میراث فرهنگی انتقاد کردند.

در این جلسه مقرر شد نشستی به منظور تدوین آیین نامه تورهای یک روزه گردشگری در دزفول برگزار شود.

اشتراک مطلب با :
  1. ارم Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

    باسلام
    درزمینه اکوتوریسم شهرستان دزفول پتانسیلهای بالقوه ای شامل سایتهای فرهنگی، تاریخی داراست.اماسوال اینجاست چراباتوجه به این جاذبه هامااز گذرتورهای خارجی بی بهره ایم درصورتیکه شهرهای شوش و شوشتر که درچندکیلومتری دزفول قرارگرفته اند وازحیث امکانات رفاهی چون هتل وفرودگاه بی بهره اند، درتمامی فصول سال گردشگر خارجی دارند؟؟