تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۵:۲۸
کد خبر : 17629

نماینده محترم اهواز” چهارمین حرم اهل بیت کشوردردزفول درفراق بودجه عمرانی چند سالیست پیشرفتی نداشته است!!!؟؟

دزنا ۲۴”  سید‌شکر‌خدا موسوی، منتخب مردم اهواز، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی از مراحل ساخت و توسعه حرم علی‌بن مهزیار اهوازی بازدید کرد. وی در حاشیه این دیدار در گفت‌و‌گو با ایکنای خوزستان‌ با بیان اینکه در مرمت و توسعه علی‌بن مهزیار اهوازی حرکت بسیار بزرگی صورت گرفته است، گفت: همه در مراحل […]

دزنا ۲۴”  سید‌شکر‌خدا موسوی، منتخب مردم اهواز، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی از مراحل ساخت و توسعه حرم علی‌بن مهزیار اهوازی بازدید کرد.
وی در حاشیه این دیدار در گفت‌و‌گو با ایکنای خوزستان‌ با بیان اینکه در مرمت و توسعه علی‌بن مهزیار اهوازی حرکت بسیار بزرگی صورت گرفته است، گفت: همه در مراحل عدم تکمیل این بقعه در ۲ سال گذشته مقصر هستند. اما در یک سال اخیر روند ساخت این حرم سرعت شاهد سرعت بسیار خوبی بوده است.
منتخب مردم اهواز، کارون و باوی در مجلس ‌با تصریح بر اینکه برای تکمیل این بقعه همه باید حضور داشته باشند، اظهار کرد: با توجه به اینکه شعار سال بر مبنای فرهنگ تدوین شده است این بقعه توانایی این موضوع را دارد که تبدیل به یک قطب فرهنگی مهم در اهواز و بلکه در استان شود.
موسوی ادامه داد: حتی اگر ده‌ها و صدها مرکز فرهنگی را با هزینه‌های کلان احداث کنیم، نمی‌توان جذب و ظرفیتی که حرم علی‌بن مهزیار اهوازی در بحث فرهنگ دارد را نادیده گرفت. در این میان برای نشان دادن این حرم به‌عنوان یک قطب فرهنگی این مطلب را می‌پذیرد که رسانه به همراه نخبگان استان دست در دست یکدیگر داده و این فرهنگ‌سازی را محقق کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بشر بیشتر از غذای جسم نیازمند غذای روح است، گفت: همه بقاع متبرکه مأمنی برای مردم مؤمن و ولایت‌مدار هستند. بر این اساس برای پایان دادن به مراحل ساخت این بقعه مهم در خوزستان باید رسیدگی‌های مهمی صورت پذیرد.
منتخب مردم اهواز، کارون و باوی در مجلس ‌ادامه داد: موضوع محدود بودن بودجه برای تکمیل صحن خارجی حرم را به اطلاع دیگر نمایندگان کلانشهر اهواز می‌رسانم و حتماً بخشی از صحبت‌های خود در صحن علنی مجلس به علی‌بن مهزیار اهوازی اختصاص می‌دهم.
موسوی با تصریح بر اینکه بودجه ۲ درصد نفت خوزستان امسال معادل ۴۴۰ میلیارد تومان است، گفت: حتماً بخشی از این بودجه کلان را برای تکمیل فازهای بعدی این حرم مطهر از جمله صحن خارجی آن اختصاص خواهیم داد.
وی در ادامه از برگزاری یک جلسه مهم با شهرداری و روسای شرکت‌های خوزستانی در‌خصوص تأمین بودجه توسعه و ساخت صحن علی‌بن مهزیار اهوازی خبر داد و گفت: متأسفانه در خوزستان این ضعف را داریم که ادارات شهرستان زیر سایه اداره کل‌ها محو می‌شوند.
منتخب مردم اهواز کارون و باوی در مجلس ‌اظهار کرد: پس از تکمیل این حرم به آسانی می‌توان جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر را برای برگزاری مراسم ویژه در این حرم جای داد. پس با توجه به فرارسیدن ماه محرم باید براین تمکیل این حرم گام‌های مهمی برداشت.
دزنا ۲۴” اینجا باید گفت جناب آقای شکرخدا موسوی نماینده محترم اهواز : فراموش کرده اید که چهارمین حرم اهل بیت کشور وبرادرتنی امام رضا حرم حضرت سبزقبا دردزفول چند سالیست در فراق بودجه عمرانی ونبود درآمد کافی وظعیت عمرانی آن بصورت بلاتکلیف و پیشرفت بسزایی نداشته است
حتما شنیده اید آستانه متبرکه سبزقبا درایام محرم میهمان هزاران نفر عزادار حسینی از اقصی نقاط کشور است
جناب آقای موسوی ” فراموش نکنیم که امام رضا (ع) فرمودند :هرکس به زیارت برادرم مشرف شود همانند آن است که به زیارت من نائل شده است
پس باید نگاه ویژه ای به آن کرد که لااقل دل برادر بزرگوارش را نیازاریم درکل باید از نگاه ویژه شما به حرم علی ابن مهزیار اهوازی تقدیر کرد و از مسئولین امر شهرستان دزفول سوال کرد که چرا شما بدنبال تحقق درصدی از درامد نفتی لااقل شهر دزفول برای احیا وبازسازی سریع و توسعه حرم آستانه متبرکه سبزقبا نشده اید !!!!!؟
اشتراک مطلب با :
 1. س Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  چاره ذغال !!!!!!!!!!!!!!!!!
  شهرهای دیگه کل بودجه خوردن
  ایشون یلا درگیر جناح بندی خوشون بوان

  حیف از رای که مردم به شمون دان
  کل گردنتونه اوو دنیا وا جواب دهه