تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۱:۳۷
کد خبر : 17561

نماینده مجلس: دزفول ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری طبیعی را دارد

به گزارش دزنا ۲۴،  عباس پاپی زاده ‘ در جریان دیدار از روند احداث پارک وحش دز افزود:ظرفیت های گردشگری ، آب و هوای مطلوب و امکان گسترش ورزش های آبی با وجود رودخانه دز ، زمینه تبدیل دزفول به منطقه شاخص گردشگری در استان خوزستان را فراهم کرده است. وی احداث پارک وحش دز […]

به گزارش دزنا ۲۴،  عباس پاپی زاده ‘ در جریان دیدار از روند احداث پارک وحش دز افزود:ظرفیت های گردشگری ، آب و هوای مطلوب و امکان گسترش ورزش های آبی با وجود رودخانه دز ، زمینه تبدیل دزفول به منطقه شاخص گردشگری در استان خوزستان را فراهم کرده است.

وی احداث پارک وحش دز در هفت هکتار به عنوان یکی از پارک های دارای مجوز قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست را اقدام مثبتی در راستای ارتقای فرهنگ زیست محیطی و حفاظت از گونه های جانوری در خطر انقراض دانست و گفت:در مجاورت این پارک حیات وحش ، موزه تاریخ طبیعی نیز در حال راه اندازی است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت:احداث این مجموعه زیست محیطی و نیز راه اندازی نخستین مدرسه محیط زیست با عنوان پارک وحش دز زمینه جذب علاقمندان به گردشگری طبیعی به شهرستان دزفول را فراهم می کند.

احداث این مرکز با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال از سال ۹۱ در پارک لاله دزفول آغاز شده و تاکنون ۵۰ میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.

این مرکز تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قرار است اواخر آبانماه به بهره برداری برسد.

اشتراک مطلب با :