تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۸:۴۷
کد خبر : 17559

برداشت لیمو شیرین از باغ های مرکبات دزفول آغاز شد

‘ احمد زارعی ‘روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارما سطح باغ های مرکبات دزفول را افزون بر پنجهزار هکتار عنوان کرد و افزود:از این میزان ۲۴۰ هکتار باغ لیمو شیرین می باشد که در مناطق شمس آباد، صفی آباد و بنوار ناظر واقع اند. وی با بیان اینکه برداشت محصول لیمو شیرین در […]

‘ احمد زارعی ‘روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارما سطح باغ های مرکبات دزفول را افزون بر پنجهزار هکتار عنوان کرد و افزود:از این میزان ۲۴۰ هکتار باغ لیمو شیرین می باشد که در مناطق شمس آباد، صفی آباد و بنوار ناظر واقع اند.

وی با بیان اینکه برداشت محصول لیمو شیرین در دزفول تا اواخر آذر ماه ادامه دارد گفت:با متوسط برداشت ۵/۱۶ تن محصول از سطح هر هکتار پیش بینی می شود بالغ بر چهار هزار تن محصول لیمو شیرین از باغ های دزفول برداشت شود.

مسوول امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول نیز با اشاره به اینکه میوه لیمو شیرین با نزدیک شدن به آذرماه آبدارتر می شود افزود: لیمو شیرین تولید دزفول به دلیل عدم استفاده از سموم شیمیایی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و محصولی سالم است.

بیش از پنج هزار هکتار باغ مرکبات در دزفول وجود دارد که سالانه افزون بر ۷۵ هزار تن محصول از آنها برداشت می شود.

پرتقال، نارنگی، نارنج، لیمو شیرین، لمون، گریپ فروت، لیمو شیرین و لیمو ترش از جمله مرکبات دزفول است که در بین آنها پرتقال دزفول به خاطر کیفیت بالا معروف است.

بخشی از محصول مرکبات دزفول علاوه بر بازار مصرف داخل به کشورهای منطقه نیز صادر می شود.

ایرنا

اشتراک مطلب با :